Ruim de helft van de deelnemende organisaties kent individuele variabele beloning toe op basis van vooraf vastgestelde prestatiecriteria. Dit en meer blijkt uit het Nationaal Beloningsonderzoek 2014-2015 van Human Capital Group en HRStrategie.
Er vinden in 2015 nogal wat veranderingen in de aangifte loonheffingen plaats. Dat blijkt uit de Nieuwsbrief Loonheffingen 2015. De wijzigingen zult u in uw loonadministratie moeten aanpassen.
“Een door de werkgever ingehuurde bedrijfsarts doet teveel wat werkgevers willen en rommelt soms met privacygegevens. Dat vindt niet alleen de FNV, maar is ook de strekking van het SER-advies Toekomst arbeidsgerelateerde zorg,” zo meldt de vakbeweging. In het advies worden belangrijke knelpunten in het huidige systeem door werkgevers en werknemers benoemd en erkend.
Minister Asscher heeft per 11 november de regels aangepast voor het bepalen van de ontslagvolgorde in de zorg.
De Raad van State roept het kabinet op het voorstel door te werken na de pensioenleeftijd te heroverwegen. Volgens het hoogste adviesorgaan heeft het wetsvoorstel een averechtse effect op de arbeidsmarktpositie van '50+ers'.
Op verzoek van de SP-fractie heeft staatssecretaris Wiebes van Financiën uitgelegd hoe werkgevers moeten aantonen dat een bepaalde vergoeding/verstrekking gebruikelijk is en welke vergoedingen ongebruikelijk zijn om in de vrije ruimte onder te brengen.
Bent u klaar voor 2015? Kunt u nog maatregelen treffen die u op HR-gebied in 2015 fiscaal voordeel opleveren? De klok tikt genadeloos verder. De tijd is nu rijp om in actie te komen. In een serie artikelen wijzen wij u op zaken waarmee u uw voordeel kunt doen.
Minister Kamp van Economische Zaken heeft de Actieagenda Smart Industry in ontvangst genomen. In deze agenda staat wat er moet gebeuren om de kansen te verzilveren die de vervlechting van productie met ICT Nederland biedt. “Onze ambitie is een nog sterkere Nederlandse industrie die groeit en voor banen zorgt. Niet meedoen is geen optie,” aldus Ineke Dezentjé Hamming, voorzitter van het Team Smart Industry.
Op dit moment bevolken drie generaties tegelijk de werkplek, met eenleeftijdsverschil van soms wel vijftig jaar. De generaties verschillen fundamenteel van elkaar in hun kijk op het werk. Vooral op het gebied van leiderschap zo blijkt uit onderzoek van Hudson. Waarbij binnen de generaties het verschil tussen mannen en vrouwen opvalt.
Het ministerie van SZW is de landelijke campagne over de nieuwe Wet Werk en Zekerheid gestart. De campagne is bedoeld om mensen met een tijdelijk contract te informeren over hun nieuwe rechten. De campagne richt zich vooral op jongeren via radiospots op 3FM, Sky radio en online advertenties.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.