Bijna een derde van de bestaande overheidsregelingen is voor ondernemers in het midden- en kleinbedrijf niet uitvoerbaar en moet grondig worden herzien. Dat komt naar voren uit de RegelIndex, een praktijkanalyse die het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (IMK) woensdag heeft gepubliceerd. Hierover bericht het FD. In de Tweede Kamer wordt het plan besproken om dit jaar 500 regels te schrappen.
Shutterstock

IMK heeft bij een eerste groep van honderd regelingen geanalyseerd of ze ondernemers vooruithelpen of juist belemmeren. Slechts 15% daarvan, zoals de Startersaftrek en Mkb-winstvrijstelling, kan volgens deze praktijkanalyse in de huidige vorm blijven bestaan.

Winst door aanpassing

Ruim de helft van de regelingen (54%) moet versimpeld worden. Voorbeelden zijn de werkkostenregeling en de milieu-investeringsaftrek.

De regelingen die de meeste ergernis veroorzaken en waarmee de meeste winst is te behalen door aanpassing, zijn de verplichte loondoorbetaling bij ziekte, de rapportage over duurzaamheid (CSRD) en het register van bedrijfseigenaren (UBO).

Daarnaast zijn veel van die regelingen bedacht voor grote bedrijven. Ze pakken onevenredig zwaar uit voor een bakker of installateur. Die heeft geen juridische of HR-afdeling.

Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.

ANP

LEES OOK: