Van de Nederlandse werknemers zegt 11 procent zwaar overbelast te zijn en 23 procent geeft aan dat hun werk een nadelig effect heeft op hun reserves. Tweederde geeft aan geen last te hebben van werkstress. Ons land zit daarmee ver onder het Europese gemiddelde.
Om de productiecapaciteit te vergroten heeft een bedrijf besloten tot een tweeploegendienst zonder hiervoor de instemming van de ondernemingsraad te vragen. Hierop stapt de ondernemingsraad naar de Bedrijfscommissie en verzoekt tevens in kort geding een verbod op handhaving van de tweeploegendienst.
Driekwart van de hoogopgeleiden vindt zijn collega’s wel aardig, maar gaat niet met hen om buiten werktijd. Slechts 21 procent van deze werknemers heeft via het werk wel eens vrienden gemaakt. Deze groep maakt een scherpe scheiding tussen werk en privé.
Niet de vereiste toename van zelfstandigheid en verantwoordelijkheid van medewerkers, maar de afwijzende houding van managers is het grootste knelpunt bij de doorvoering van Het Nieuwe Werken (HNW). Dit is een van de resultaten uit het tweejaarlijkse onderzoeksrapport ‘Ken- en stuurgetallen personeelsmanagement’ dat op 5 september verschijnt bij HR Strategie, een imprint van WEKA Uitgeverij.
In Londen is een groep toonaangevende headhunterbedrijven met een plan gekomen om meer vrouwen op topposities te krijgen.
Werknemers die niet op het gewenste niveau functioneren worden vaak naar een training gestuurd. Of krijgen een externe coach aangewezen. Het probleem hierbij is echter dat maar weinig managers het juiste probleem signaleren en daarmee de juiste leervraag benoemen. Waardoor veel trainingen niet het gewenste resultaat hebben en zelfs contraproductief werken.
Minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wil werkgevers (extra) financieel tegemoetkomen als zij werknemers vanaf 55 jaar in dienst nemen. Hij wil werkgevers ervoor belonen met een extra mobiliteitsbonus. Wanneer oudere sollicitanten met een uitkering een baan krijgen aangeboden, wordt de bonus zelfs verhoogd.
Wanneer zijn een iPad en een smartphone communicatiemiddelen en wanneer niet? De regels voor het verstrekken of vergoeden door werkgevers zijn niet eenvoudig. Staatssecretaris Weekers van Financiën heeft daarom uitgelegd wanneer er sprake is van een (mobiel) communicatiemiddel en wanneer van een computer.
Ontslag zonder tussenkomst van een rechter of UWV? Oppositiepartij D66 komt met een initiatiefwet om dit mogelijk te maken. Tweede Kamerlid Fatma Koser Kaya van D66 kondigde dit aan in tijdschrift Elsevier, zo meldt Nu.nl.
Waarom zit HR nog niet aan de directietafel? Hoe kan HR ervoor zorgen dat dit wel gebeurt? Managementgoeroe Dave Ulrich gaf hierover uitleg in een interview met Forbes. ‘HR is een corporate functie met de meeste potentie, maar werkt vaak onder de maat.’
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.