Malafide uitzendbureaus kunnen rekenen op een strengere aanpak. De Stichting Normering Arbeid (SNA) en de Stichting Naleving CAO voor Uitzendkrachten (SNCU) hebben in een convenant afgesproken gegevens met elkaar uit te wisselen om zo benadeling van uitzendkrachten tegen te gaan.
Netwerkgroepen blijken te helpen om werkloze 55-plussers aan het werk te krijgen. Van de 3000 mensen die zich sinds vorig jaar zomer aansloten bij zo’n groep, heeft ongeveer 25 procent een baan gevonden. De meeste werken in loondienst en een klein percentage is als zelfstandige aan het werk gegaan.
De regering roept sociale partners op om afspraken te maken over duurzame inzetbaarheid. Bedrijven zoeken naar oplossingen om medewerkers langer, gelukkiger en productiever te laten werken. Arbeidsdeskundigen kunnen ervoor zorgen dat mensen aan het werk gaan en aan het werk blijven, aldus de Nederlandse Vereniging van Arbeidsdeskundigen.
Een groot deel van de ondernemers met een auto van de zaak geeft aan dat ze te maken hebben met bijtelling voor privégebruik. De zelfstandigen vinden dat de huidige regeling zich teveel richt vanuit een werknemersoogpunt. Zij willen een andere fiscale regeling. Zij vinden dat het systeem niet simpel en flexibel genoeg is. Ook vinden ze het erg lastig om de ritten te administreren. Dat blijkt uit onderzoek van FNV Zelfstandigen.
Tot en met 2010 konden werknemers, die werkloos werden, een beroep doen op de FVP-regeling. De regeling, sinds 1989 uitgevoerd door de Stichting Financiering Voortzetting Pensioenverzekering (FVP), bood werknemers, die op het moment dat de werkloosheid ontstond ten minste 40 jaar waren, de mogelijkheid de pensioenopbouw van het ouderdomspensioen tijdelijk kosteloos voort te zetten.
Strategische planning op lange termijn wordt vandaag de dag steeds meer in de vorm van scenario’s gegoten, ook in HR. Het rapport ‘Who gets the top job? Changes in the attributes of human resource heads and implications for the future’ van PwC beschrijft twee recente oefeningen in scenario planning. Deel 1 is van PwC zelf, deel 2 van de invloedrijke Amerikaanse Society for Human Resource Management.
Zelfstandigen zonder personeel (zzp’ers) doen het liefst rechtstreeks zaken met opdrachtgevers, zonder dat er partijen structureel tussen zitten. Toch is de zzp’er wel te spreken over het eenmalige loon dat soms wordt uitgekeerd bij geslaagde bemiddeling. Dit blijkt uit onderzoek van bemiddelaar RulersGroup onder bijna 600 Nederlandse zzp’ers.
De markt voor HRM-professionals vertoont sinds eind vorig jaar een groei. In december was er zelfs sprake van de sterkste toename sinds januari 2009, blijkt uit de analyse Trends en ontwikkelingen op de arbeidsmarkt voor HRM professionals 4e kwartaal 2010 van detacheringbureau Yacht.
De positie van de vrouw op de arbeidsmarkt verbetert dankzij de mogelijkheid tot telewerken. Dat is de conclusie van het voormalige kabinet en staat te lezen in het eindrapport van de Taskforce Deeltijdplus.
De werkloosheid is afgelopen december voor de tiende maand op rij afgenomen. In de laatste maand van 2010 waren er 401.000 Nederlanders werkloos – dit is gecorrigeerd op seizoensinvloeden. Dat zijn er 31.000 minder dan een jaar eerder.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling