Per 1 januari 2013 is geen enkele vorm van onbelaste reiskostenvergoeding of -verstrekking woon-werkverkeer meer mogelijk. Ter compensatie wordt in 2013 de vrije ruimte in de werkkostenregeling verhoogd van1,4 naar 1,6 procent en in 2014 naar 2,1 procent. Hoe zit het met zakelijke kilometers? Bij verstrekking vanwege de werkgever snoepen zij geen vrije ruimte op.
De diensten van welzijnsorganisatie Vita zijn georganiseerd in twee clusters, waarvan één cluster beschikt over een achttal wijksteunpunten. Zowel de gemeente Amstelveen als de gemeente Aalsmeer hebben Vita opdracht gegeven het project Welzijn Nieuwe Stijl in te voeren. In het Strategisch Meerjarenplan is onder andere bepaald dat de huurovereenkomsten van een aantal locaties van de wijksteunpunten de huurovereenkomsten worden opgezegd.
De lonen stijgen in 2013 minder dan waar het Centraal Planbureau van uit gaat. Dat heeft werkgeversvereniging AWVN berekend op basis van alle cao’s met afspraken voor volgend jaar. Terwijl het CPB rekent met 2¼ procent voorspelt AWVN een stijging van de lonen in 2013 van 1¾ procent. Dit betekent een mogelijke tegenvaller voor de schatkist in 2013 vanwege lagere belastingbetalingen.
Vakbonden en werkgevers zijn tegen de plannen van het Kunduz-akkoord om in de ziektewet de ruim 1 miljoen flexwerkers nog maar drie maanden recht te geven op een uitkering, tegen twee jaar nu. Dit meldt De Volkskrant.
Om financieel orde op zaken te krijgen mogen pensioenfondsen de pensioenen met maximaal zeven procent korten. Dat staat in een brief met maatregelen die staatssecretaris de Krom van Sociale zaken naar de Tweede Kamer stuurde.
De statutair directeur van woningbouwvereniging St. Laurentius wordt op verdenking van vastgoedfraude aangehouden en in voorlopige hechtenis gezet. De werkgever schorst hierop de werknemer en voldoet niet langer zijn salaris. De voorlopige hechtenis wordt geschorst onder de voorwaarden dat de werknemer zich beschikbaar houdt voor onderzoek van het OM en geen contact heeft met twee oud-collega’s. Als de woningbouwvereniging, ondanks de schorsing van de voorlopige hechtenis, de salarisbetaling niet hervat, vordert de werknemer dit in kort geding. Daartegenover vordert de werkgever dat de statutair directeur de bedrijfseigendommen inlevert.
Het staat een werkgever vrij om haar werknemer op staande voet te ontslaan vanwege een overtreding van het verbod op nevenwerkzaamheden. Dit is niet anders indien in de arbeidsovereenkomst op overtreding van dit verbod een boete is gesteld, dan wel als alternatief schadevergoeding kan worden gevorderd.
Alleen als 45+ werknemers de ruimte krijgen, worden ze ondernemender zodat ze langer gezond en gemotiveerd doorwerken. Bij ruimte moet gedacht worden aan bijvoorbeeld sociale ruimte of ontwikkelingsruimte. Sociale ruimte biedt de mogelijkheid om met collega’s en anderen binnen en buiten het bedrijf te interacteren. Ontwikkelingsruimte geeft de kans om te leren en te ontwikkelen. Dat is de conclusie van het promotieonderzoek van Gert van Brussel aan de Open Universiteit.
De honderd beste werkgevers van Nederland scoren hoog op leiderschap en helderheid over organisatiedoelstellingen. Deze resultaten blijken uit het Beste Werkgeversonderzoek van Effectory en VNU Vacature Media.
De Traploopweek 2012 van het Diabetes Fonds met medewerking van de Rabobank komt er weer aan. De zesde editie van de Nationale Traploopweek wordt gehouden van 2 tot en met 5 oktober. In deze periode staat heel werkend Nederland in het teken van de trap.