Heeft u een idee of oplossing om uw collega’s betrokken en gezond te houden? Dan kunt u dit idee online inleveren bij Het gezondste bedrijfsidee. Wie weet wint u 10.000 euro en wordt uw idee straks werkelijkheid.
Werkgevers gaan bij de ontwikkeling van medewerkers voorbij aan de leercultuur van de organisatie. Omdat in het aanbod van cursussen en trainingen onvoldoende aandacht is voor wat bij de organisatie past, zijn uitgaven vanuit het opleidingsbudget vaak geldverspilling. Dit stelt Tom Bos, adviseur bij de Boertiengroep.
Slechts de helft van de managers in de Nederlandse organisaties voelt zich voldoende toegerust om de eigen functie goed te kunnen vervullen. En maar liefst 89 procent van het middenmanagement moet taken laten liggen. Zolang de top uitsluitend blijft sturen op korte termijnresultaat, kunnen managers zich alleen op de waan van de dag richten. Dit blijkt uit de wendbaarheidsmonitor van Yacht.
Slechts drie procent van de bedrijven geeft aan dat hun performance management programma’s daadwerkelijk waarde toevoegen. Dat blijkt uit een internationale studie van Mercer. 28 procent van de Europese bedrijven heeft hun beoordelingsprogramma’s het afgelopen jaar daarom aangescherpt.
Bedrijven kunnen de financiële lasten van R&D-projecten verlagen via Wet Bevordering Speur- en Ontwikkelingswerk (WBSO) en de Research en Development Aftrek (RDA). In het Belastingplan 2014 zijn enkele wijzigingen aangekondigd.
De Afdrachtvermindering Onderwijs wordt per 1 januari 2014 vervangen door de Subsidieregeling Praktijkleren. Het concept daarvan is op 16 september 2013 naar de Tweede Kamer gestuurd. Er komt geen overgangsregeling heeft minister Jet Bussemaker laten weten.
Op korte termijn vallen de enveloppen, gevuld met de premies voor de Zorgverzekeringswet 2014, op de deurmat. Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (WVS) verwacht dat de nominale premie (basisverzekering) gunstig uitvalt. Het ministerie heeft berekend dat de premie met 24 euro kan dalen.
In ruim 70 % van de gebouwen in Nederland functioneert de klimaatinstallatie niet volgens ontwerp en zorgt daarmee voor problemen in het binnenmilieu. In deze gevallen blijkt meer dan tweederde van de problemen veroorzaakt te worden door het niet aanpassen van de installaties aan een veranderde inrichting of bezettingsgraad of door kapotte en niet goed functionerende onderdelen.
Aannemers die werken met onderaannemers of inleners van personeel hebben te maken met keten- en inlenersaansprakelijkheid. Deze ondernemers kunnen onder bepaalde voorwaarden deze aansprakelijkheid matigen door het gebruik van een G-rekening.
Slechts 20 procent van alle Europese werknemers praat open over wat zij verdienen. In Nederland ligt dit aantal iets hoger, 23 procent van de Nederlanders praat open over hun salaris. De overige 80 procent praat liever niet over hun salaris, vooral niet met de mensen die geen goede vrienden of familie zijn. Dit blijkt uit recent onderzoek gehouden door StepStone onder 10.000 deelnemers in Europa.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling