Wat zijn volgens uw collega's de belangrijkste competenties waar je als HR-professioneel over moet beschikken? Persoonlijke integriteit wordt gezien als competentie waar het meest een beroep op wordt gedaan.
Het aantal flexwerkers dat opdrachtgevers inzetten is het afgelopen kwartaal met acht procent gestegen ten opzichte van hetzelfde kwartaal in 2016. Hun omzet is met gemiddeld twee procent gestegen. Dat blijkt uit onderzoek van HR-bureau Tentoo onder 10.000 flexwerkers en freelancers. De verdere flexibilisering duidt op het aanhoudende effect van de Wet DBA.
Werkgevers mogen het gedrag op sociale media van sollicitanten niet zomaar checken. Ook gegevens van een openbaar profiel mogen niet altijd ‘voor eigen doeleinden’ worden ingezet. Dat staat in het pas verschenen rapport 'Dataprocessing at Work' van de Europese privacy-toezichthouders. De richtlijnen in het rapport zijn echter nogal ingewikkeld.
Nederlandse werknemers ervaren het minste werkstress van alle landen ter wereld. Dit blijkt uit wereldwijd onderzoek van recruitmentspecialist Robert Half onder 23.000 werknemers ondervraagd, waarvan 1300 Nederlanders. Hoe komt het toch dat Nederlanders zo weinig stress kennen ten opzichte van andere landen?
Het aanbod van mensen met een arbeidsbeperking is te laag voor werkgevers om te kunnen voldoen aan de Wet Banenafspraak en de Quotumwet. Als de wet niet wordt aangepast hangt werkgevers een boete boven het hoofd die kan oplopen tot ruim 270 miljoen euro per jaar.
Een werknemer die een tijd ziek is geweest mag daardoor bij werkloosheid geen lagere WW-uitkering krijgen. Dat heeft de Centrale Raad van Beroep bepaald.
Bedrijven die hun kantoor zo inrichten dat voor elke taak een passende, flexibele werkplek beschikbaar is, kunnen er niet vanuit gaan dat hun werknemers daardoor beter gaan presteren, geestelijk gezonder worden, of meer bevlogen worden in hun werk. Dat ontdekte promovenda Christina Wessels van Rotterdam School of Management, Erasmus University (RSM). Rekening houden met de sociale kantoorbeleving van werknemers en ze vooral betrekken bij de herinrichting, dat lijkt het beste advies voor bedrijven die een dergelijke ingreep tot een succes willen maken.
HR heeft nog te weinig invloed aan de bestuurstafel. Dit constateert de NCD (Nederlandse vereniging van Commissarissen en Directeuren). HR-onderwerpen als talentmanagement, maar ook veranderingsvermogen en veranderingsbereidheid worden nog te laag gewaardeerd. De vereniging pleit dan ook voor meer kennis en kunde over HR in de RvC/RvT onder meer door een nog serieuzere rol van de voordrachtcommissaris.
Een sterk werkgeversmerk zorgt ervoor dat uw organisatie de juiste mensen aantrekt en aan zich bindt om organisatiedoelstellingen te realiseren. Maar hoe bouwt u aan een sterk werkgeversmerk? En wat is de rol van social media binnen uw employer branding strategie?
Een op de zes werknemers kampt met slaapproblemen zo blijkt uit onderzoek van van TNS NIPO. En dan presteer je slechter op het werk. Bij Sabic, een chemisch bedrijf in Bergen op zoom, willen ze dit voorkomen en laten ze medewerkers powernappen. Maar ook organisaties zonder continudiensten stellen een powernapruimte beschikbaar.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling