Status, een lager salaris en angst om niet door te groeien weerhouden mannen van parttime werk. Dit blijkt uit onderzoek dat TNS Nipo in opdracht van FNV Bondgenoten deed onder duizend deelnemers.
De daling van de werkloosheid onder niet-westerse allochtonen, die vanaf 2005 is ingezet, heeft zich in 2007 versneld voortgezet. Vooral onder de niet-westerse allochtonen tot 45 jaar is de werkloosheid relatief snel gedaald in 2007. Dit blijkt uit de nieuwste cijfers van het CBS.
Het aantal privégesprekken met zakelijke mobieltjes neemt steeds verder toe. In 2006 maakten privégesprekken 23 procent van de totale belkosten uit, in 2007 is dit aandeel gegroeid naar 30 procent. Dit blijkt uit de Ezwim Telecom Monitor, een jaarlijks onderzoek naar de belangrijkste en meest opvallende feiten rond het gebruik van de zakelijke mobiele telefoon. Zo meldt Zibb.nl.
Het aantal niet-werkende werkzoekenden (nww) is in februari 2008 gedaald met 4.600 (- 1,0 procent) tot 453.440. Dat is 6,0 procent van de beroepsbevolking. De daling deed zich voor in alle leeftijdscategorieën, met uitzondering van de groep tot 27 jaar.
Screening van sollicitanten door werkgevers komt steeds vaker voor. Hoewel een sollicitant volgens de wet een zogenoemde mededelingsplicht heeft en de werkgever van alle voor de functie relevante informatie moet voorzien. Dit blijkt uit gegevens van het College Bescherming Persoonsgegevens (CBP), zo meldt HR Rendement.
Het voorjaarsoverleg tussen kabinet, werkgevers en werknemers zal in de loop van april plaatsvinden. Dit heeft minister Donner van Sociale Zaken laten weten.
Werknemers overal ter wereld steken bijna miljarden in hun zak aan valse declaraties. Ze tekenen namelijk vrijwel alles wat hun onder hun neus geschoven wordt, zo meldt Managersonline.nl.
Als een medewerker door alcoholmisbruik zijn werk niet naar behoren doet en ook regelmatig ziek thuisblijft, kunt u hem dan ontslaan wegens ongeoorloofd werkverzuim of heeft hij recht op doorbetaling van salaris tijdens ziekte, zoals bedoeld in artikel 7:629 BW?
Branches en bedrijfstakken krijgen € 3,3 miljoen om te experimenteren met het langer aan de slag houden van oudere werknemers. Staatssecretaris Aboutaleb van Sociale Zaken en Werkgelegenheid stelt deze subsidie beschikbaar.
Werkgevers willen niet langer opdraaien voor de sterk stijgende lasten van ziekteverzuim dat niet het gevolg is van werk. Ze pleiten voor een aparte verzekering voor werknemers voor uitval door extreme sporten, auto-ongelukken en zelfs piercings. Dit stelt Mitex, de brancheorganisatie voor textielbedrijven.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling