De Arbeidstijdenwet kent de begrippen arbeidstijd en rusttijd. Tot nu toe waren deze begrippen niet gedefinieerd in deze wet. Naar aanleiding van een uitspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State in een zaak die betrekking had op een bestuurlijke boete wegens overtreding van arbeids- en rusttijdenbepalingen komt daar verandering in.
Een kapper wordt veroordeeld het overtreden van het concurrentiebeding te staken. De ex-werkgever start een tweede procedure omdat de werknemer het concurrentiebeding blijft overtreden. Hij verzoekt de rechter om hogere dwangsommen op te leggen.
In beginsel is de vergoeding conform de kantonrechtersformule gemaximeerd tot de loonderving van de werknemer over de periode tot aan de pensionering. Dit maximum is niet absoluut. Afwijking is mogelijk als verwijtbaarheid, risicosfeer en de overige bijzondere omstandigheden daartoe aanleiding geven.
Veel innovatieprocessen mislukken mede doordat de HR-manager het een ver-van-mijn-bed-show vindt. Dit stelt Henk Volberda, schrijver van het boek Innovatie 3.0, in de maart-editie van HR Strategie. "HR zegt vaak: het is technologie en daarom heb ik er niets mee te maken. De zachte kant van innovatie is echter heel belangrijk."
Het is belangrijk voor werknemers dat zij zelf de regie krijgen bij de invulling van hun arbeidsvoorwaarden. Dit blijkt uit het maandelijkse beloningsonderzoek van Human Capital Group, waarin 87 procent van de respondenten aangeeft dat flexibele arbeidsvoorwaarden een belangrijke toegevoegde waarde bieden.
De best presterende organisaties van Nederland op het gebied van medewerker-, klant- en facilitybeleving hebben Beleving Awards ontvangen. Binnen medewerkerbeleving was Kraamzorg de Waarden de winnaar in de categorie publieke sector. In de categorie profit scoorde PQR het hoogst en in de categorie ‘meest aanbevolen door medewerkers’ eindigde Bejo Zaden op de eerste plaats.
Minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft per brief de Tweede Kamer voorgesteld de WOR-heffing per 1 januari 2013 af te schaffen. De heffing is bestemd voor scholing van de leden van de ondernemingsraad. Vanaf 2013 komt er een nieuw scholingssysteem.
Hoewel er geen overeenstemming wordt bereikt met een werkneemster over een nieuw werkrooster, besluit de werkgever dit toch door te voeren. De werkneemster vordert hierop doorbetaling van haar salaris over de verloren arbeidsuren.
De kwaliteit van de arbeid is in Nederland nog steeds relatief gunstig vergeleken met de rest van Europa. Vooral ten aanzien van fysieke en psychosociale arbeidsomstandigheden. Opvallend is dat de blootstelling aan agressie en geweld in 2010 ook in de buurt van het Europese gemiddelde zit. Hierop deed Nederland het in het verleden altijd slechter dan gemiddeld in Europa.
85 procent van alle professionals in Nederland is van mening dat hun potentieel en talenten beter benut worden met goed loopbaanadvies. Werkgevers onderschatten de mogelijkheden door te weinig aandacht aan goed loopbaanadvies voor hun werknemers te geven aldus beroepsvereniging Noloc.