De arbeidskansen voor ouderen, het naar een andere baan begeleiden van werklozen, opleiding en scholing zijn centrale thema's in het overleg dat het kabinet de komende tijd wil voeren met vakbonden en werkgeversorganisaties. Dat staat in een brief van Minister Lodewijk Asscher en staatssecretaris Jetta Klijnsma van Sociale Zaken gericht aan de Tweede Kamer, zo meldt De Volkskrant.
Bijna de helft van de Nederlandse werknemers (47 procent) hecht meer waarde aan persoonlijke ontwikkeling dan aan een vast contract of de hoogte van het salaris. Werkgevers (84 procent) zijn er echter van overtuigd dat werknemers een vast contract als primaire arbeidsvoorwaarde het belangrijkste vinden.
Je collega uitschelden op Facebook is een gegronde reden tot ontslag zo bepaalde een rechter in Duisburg onlangs. Een belediging via de sociale netwerksite weegt volgens hem zwaarder dan een mondelinge belediging zo laat Bild weten.
Om de arbeidsmarkt daadwerkelijk flexibel te maken, moeten flexwerkers dezelfde essentiële arbeidsvoorwaarden en perspectieven krijgen als vaste werknemers. Daarvoor is dringend een herontwerp van de arbeidsmarkt nodig.
Een werkgever kan een werknemer ontslaan die te dik is en daardoor veel verzuimt, mits er voldoende gelegenheid is geboden om af te vallen. Dat is de uitspraak van twee kantonrechters op de vraag of een werkgever een medewerker met overgewicht mag ontslaan.
De lasten voor de inzetbaarheid van medewerkers komen steeds meer bij de werkgever te liggen. De veranderingen op een rij.
Als de plannen van het kabinet voor het ontslagstelsel doorgaan, is Nederland niet langer een van de duurdere landen in West-Europa op het gebied van ontslagkosten. Dit blijkt uit een vergelijkend onderzoek naar de ontslagkosten in 25 Europese landen, uitgevoerd door advocaten- en notariskantoor AKD in nauwe samenwerking met ruim 20 Europese advocatenkantoren.
Niet eerder zijn de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in Nederland zo slecht geweest als voor het eerste kwartaal van 2013. Het netto werkgelegenheidscijfer komt uit op min acht procent tegen min twee procent vorig kwartaal en drie procent een jaar geleden. Dat blijkt uit cijfers uit de Arbeidsmarktbarometer (MEOS) van ManpowerGroup.
Er zijn veel discussies gaande of het nieuwe ontslagstel nu positief of negatief is. Uit recente onderzoeken blijkt onder meer het volgende.
De vergrijzing zorgt voor steeds grotere kansen van ouderen op de arbeidsmarkt: organisaties met een groter aandeel oudere werknemers en oudere leidinggevenden nemen oudere sollicitanten aanzienlijk vaker aan. Dit blijkt uit een analyse naar de aantrekkelijkheid van ouderen op basis van een enquête onder ruim duizend werkgevers door SEO Economisch Onderzoek.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling