Slechts drie procent van de bedrijven geeft aan dat hun performance management programma’s daadwerkelijk waarde toevoegen. Dat blijkt uit een internationale studie van Mercer. 28 procent van de Europese bedrijven heeft hun beoordelingsprogramma’s het afgelopen jaar daarom aangescherpt.
Bedrijven kunnen de financiële lasten van R&D-projecten verlagen via Wet Bevordering Speur- en Ontwikkelingswerk (WBSO) en de Research en Development Aftrek (RDA). In het Belastingplan 2014 zijn enkele wijzigingen aangekondigd.
De Afdrachtvermindering Onderwijs wordt per 1 januari 2014 vervangen door de Subsidieregeling Praktijkleren. Het concept daarvan is op 16 september 2013 naar de Tweede Kamer gestuurd. Er komt geen overgangsregeling heeft minister Jet Bussemaker laten weten.
Op korte termijn vallen de enveloppen, gevuld met de premies voor de Zorgverzekeringswet 2014, op de deurmat. Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (WVS) verwacht dat de nominale premie (basisverzekering) gunstig uitvalt. Het ministerie heeft berekend dat de premie met 24 euro kan dalen.
In ruim 70 % van de gebouwen in Nederland functioneert de klimaatinstallatie niet volgens ontwerp en zorgt daarmee voor problemen in het binnenmilieu. In deze gevallen blijkt meer dan tweederde van de problemen veroorzaakt te worden door het niet aanpassen van de installaties aan een veranderde inrichting of bezettingsgraad of door kapotte en niet goed functionerende onderdelen.
Young Professionals hebben steeds minder de drang naar een vast dienstverband en kiezen liever voor vrijheid. Een levenslange carrière binnen één organisatie is al lang verleden tijd en jongeren die hun hele carrièrepad vooraf uitstippelen, behoren inmiddels ook tot het verleden. Organisaties blijven nog te veel hangen in de ouderwetse gedachte van de gezagsverhouding werkgever-werknemer. Waarom presenteren werkgevers zich niet als opdrachtgever?
Aannemers die werken met onderaannemers of inleners van personeel hebben te maken met keten- en inlenersaansprakelijkheid. Deze ondernemers kunnen onder bepaalde voorwaarden deze aansprakelijkheid matigen door het gebruik van een G-rekening.
Slechts 20 procent van alle Europese werknemers praat open over wat zij verdienen. In Nederland ligt dit aantal iets hoger, 23 procent van de Nederlanders praat open over hun salaris. De overige 80 procent praat liever niet over hun salaris, vooral niet met de mensen die geen goede vrienden of familie zijn. Dit blijkt uit recent onderzoek gehouden door StepStone onder 10.000 deelnemers in Europa.
Vorig jaar maart. Arboland wordt opgeschud door een tweetal afleveringen van Zembla, waarin het omgaan met privacy van zieke werknemers aan de kaak gesteld wordt. 19 september keek Zembla of 'arboland' er van geleerd heeft. Ik vond, en vind nog steeds, dat de FNV, maar ook Zembla, de zaak wel heel erg eenzijdig heeft belicht, de zijde van werknemer. Want wat er terecht door mensen van VerzuimReductie werd genoemd in de eerste uitzending vorig jaar, is dat niet-medische ziekmeldingen ook nog op grote schaal voorkomen.
Voor HR heeft het thema opleiding en ontwikkeling nog altijd de hoogste prioriteit, dit jaar en ook de komende twee jaar. Bij het management gaat de meeste aandacht uit naar kostenreductie, maar daar verwacht men dat in 2015 kwalititeitsverbetering bovenaan komt te staan. Dit blijkt uit het deze week verschenen onderzoeksrapport 'Ken- en stuurgetallen personeelsmanagement' van Berenschot in samenwerking met HR Strategie.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling