Hoe meer autoritten privé zijn, hoe hoger de belasting die eigenaren van bestelauto’s moeten betalen. Speciale kastjes moeten deze privéritten gaan bijhouden. Dit heeft het ministerie van Financiën laten weten aldus het FD.
Vooral jonge moeders en laagopgeleide alleenstaanden gaan meer werken door financiële prikkels van de overheid. Financiële prikkels, zoals fiscale kortingen, beïnvloeden vooral de keuze om wel of niet te werken, maar veel minder het aantal uren dat per week gewerkt wordt. Dit concluderen Egbert Jongen, Mauro Mastrogiacomo en Bas ter Weel in de CPB Policy Brief 2011/14 ‘Hoe prikkelbaar zijn Nederlanders?’
25 procent van de berijders gaat de winter in zonder winterbanden. Meer dan 20 procent moet de winterbanden uit eigen zak betalen. De Vereniging Auto van de Zaak (VAVDZ) vindt dat winterbanden een vast onderdeel moeten zijn van de autoregeling, bijvoorbeeld door deze deel uit te laten maken van het normleasebedrag.
Aan de vooravond van 2012 komt er heel wat op de schouders van de HR-functionaris en loonadministrateur. We hebben voor u, om een goede start in 2012 te kunnen maken, de belangrijkste zaken op een rij gezet.
Een werknemer die minder dan 35 procent arbeidsongeschikt is, krijgt geen WIA-uitkering. Hij blijft in principe in dienst van de werkgever. In sommige gevallen wordt hij aangemerkt als Structureel Functioneel Beperkt (SFB). Dit wil zeggen dat de werkgever recht heeft op vangnetregelingen en premiekorting om hem te kunnen laten werken.
Het aantal buitenlanders dat in Nederland komt werken neemt sterk toe. Momenteel werken rond 200.000 buitenlanders in Nederland, in 2015 verwacht men dat dit aantal gestegen is naar 300.000 zo blijkt uit onderzoek van koepelorganisatie ABU.
De resultaten die met de inzet van re-integratiedienstverlening worden geboekt, zijn afgenomen: minder mensen vinden weer een baan. De economische crisis is hiervan de belangrijkste oorzaak. Dat blijkt uit het ‘Factsheet re-integratie 2011-2012’ van de Raad voor Werk en Inkomen (RWI).
De gemiddelde werknemer is na zijn of haar 65ste jaar fysiek en mentaal in staat om door te werken. Dat blijkt uit de eerste analyse van de door Stichting Blik op Werk beheerde landelijke WAI-database.
Ruim één op de drie werknemers werkt regelmatig over. Dit zijn merendeels mannen en voltijders, werkzaam in de informatie- en communicatiesector zo blijkt uit cijfers van het CBS.
Werkdagen van 9 tot 5 behoren steeds meer tot het verleden zo toont onderzoek van Regus aan. Meer dan een derde van de Nederlanders werkt over en neemt werk mee naar huis.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.