Allochtonen lopen hun achterstand op autochtonen in. Ze doen het steeds beter op de arbeidsmarkt, op school, hun gemiddeld inkomen is gestegen en grote bedrijven hebben vaak gemengd personeel. Vooral allochtone meisjes doen het steeds beter op school.
Managers denken zich te kunnen onderscheiden op de arbeidsmarkt met het aanbieden van opleidingen en uitdagend werk. Uit onderzoek blijkt nu echter dat zij hiermee de plank misslaan: starters zijn vooral op zoek naar een goede werksfeer en flexibiliteit.
Bankiers moeten alleen bonussen krijgen voor prestaties over langere termijn als het aan VVD-leider Mark Rutte ligt. Hij wil hierover internationaal afspraken maken. Daarnaast wil hij dat bankiers bonussen terugbetalen als de beoogde doelen toch niet worden gehaald zo weet dagblad De Pers te melden.
Ook in het Amsterdamse stadsdeel Westerpark nam het percentage allochtone werknemers door het anonimiseren van sollicitatiebrieven niet toe.
Bedrijven kunnen klappen als gevolg van de kredietcrisis makkelijker opvangen als werknemers tijdelijk de WW in mogen. Dit stelt vakbondsbestuurder Félix Alejandro van FNV Bondgenoten in dagblad Trouw.
Sommige werknemers die geen toestemming krijgen voor een langere vakantie melden zich vanaf het vakantieadres ziek. Het vermoeden ontstaat dan dat de werknemer niet echt ziek is, maar de boel bedriegt. Uit deze uitspraak van het Hof Amsterdam (10 april 2008, nr. 200.000.763/01) blijkt nog maar weer eens dat het overgaan tot een ontslag (op staande voet) in dit soort gevallen niet eenvoudig is en vaak geen stand houdt.
Als iemand door een fout van de werkgever teveel salaris betaald krijgt, is hij dan verplicht dat terug te betalen? Over die vraag oordeelde de rechter in Amsterdam.
Over tien jaar moet net als in de voetballerij voor het overnemen van talent op de werkvloer transfersommen worden neergelegd.
Een aanvraag voor de vrijwillige werknemersverzekeringen diende voorheen binnen vier weken na indiensttreding of binnen vier weken na beëindiging van de verplichte werknemersverzekering ingediend te zijn bij het UWV. Onlangs is de aanvraagtermijn verruimd naar 13 weken.
Staatsecretaris van Financiën Jan Kees de Jager heeft vastgelegd dat het uitlenen van personeel in de sociaal-culturele sector, de gezondheidzorg en het onderwijs onder voorwaarde is vrijgesteld van BTW-heffing. Hier is de Europese Commissie (EC) het echter niet mee eens, en daarom pleit de EC voor een herziening van dit beleid.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling