De wetgeving voor gehandicapten stimuleert hen nauwelijks om werk te vinden buiten de sociale werkvoorziening. Dit is volgens Novum een conclusie uit het eindrapport van de commissie-De Vries.
De P&O Proffie 2008 is dit jaar naar UWV gegaan. Het uitvoeringsinstituut ging met de hoofdprijs naar huis omdat het volgens de jury ‘in een zeer complexe en turbulente context een vernieuwend en effectief HR-beleid heeft neergezet’.
Nederlanders die het heel erg naar hun zin hebben in hun baan, houden liever werk en privé gescheiden. Bijna tweederde van de werknemers raadt vrienden en kennissen niet aan om te solliciteren bij het bedrijf waar zij werkzaam zijn. Dat blijkt uit een onderzoek van de carrièresite StepStone.
Niet alleen grote banken en verzekeraars, maar ook het MKB ondervindt de gevolgen van de economische onrust. Maar pas op dat het doemdenkscenario niet overslaat op uw medewerkers. Juist nu moet u als ondernemer laten zien dat u er samen voor gaat. Zo raken werknemers niet gedemotiveerd, maar zetten ze juist een stap extra.
Volgens de Vereniging Nederlandse autoleasemaatschappijen (VNA) dupeert de vrijstelling van aanschafbelasting voor energiezuinige auto’s vlooteigenaren en berijders die dit jaar al kozen voor zuinige, milieuvriendelijke auto’s. Het schrappen van de belasting drukt de waarde van de auto’s die nu al op de weg zijn fors naar beneden.
Nederlanders die hun AOW uitstellen volgens de nieuwe plannen van minister Donner zijn een dief van hun eigen portemonnee. Dit zegt hoogleraar en AEGON-directeur Herman Kappelle. In de plannen van Donner levert een jaar AOW-uitstel een levenslange bonus op van vijf procent. Volgens de hoogleraar kan een 65-jarige die doorwerkt beter een AOW-uitkering aanvragen en het geld storten in een lijfrente. Dat levert een bonus op van minimaal 7,5 procent.
Je bent nooit te oud om te leren. Rond je vijftigste ben je zelfs het meest productief. Dat concluderen de wetenschappers Ton Wilthagen en Sonja Bekker, verbonden aan de Universiteit van Tilburg.
Werkgevers maken te weinig gebruik van verzekeringspakketten voor ziektepreventie, -verzuim en re-integratie die brancheorganisaties hun aanbieden. De Branchemonitor 2008 van onderzoekbureau MarketConcern Van Spaendonck laat dit zien.
Werkneemster laat door voicemailbericht weten ontslag te nemen maar ontkent dit later. Bedreigende en beledigende taal in meerdere voicemailberichten zijn voor kantonrechter reden om de arbeidsovereenkomst te ontbinden zonder een vergoeding aan de werkneemster toe te kennen (kantonrechter Leeuwarden, 6 juni 2008, JAR 2008, 176).
Werknemers die jaarlijks 75.000 euro of meer verdienen, krijgen bij ontslag maximaal een jaarsalaris mee. Volgens Haagse bronnen heeft minister Donner van Sociale Zaken hierover een akkoord gesloten met vakcentrale FNV en ondernemingsorganisatie VNO-NCW zo weet De Volkskrant te melden.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.