Kabelfabrikant Draka had in november 2012 een reorganisatie aangekondigd als gevolg waarvan ongeveer vijftien arbeidsplaatsen zouden komen te vervallen. De werknemers van Draka waren het niet eens met de reorganisatie en kondigden bij monde van de FNV aan dat zij op 20 februari 2013 in grote getale het werk zouden neerleggen. Draka vorderde in kort geding een verbod op deze staking.
Werkgevers hoeven geen crisisheffing te betalen over loon dat voortvloeit uit de opname uit een levensloopregeling. Staatssecretaris Weekers van Financiën heeft dit bekend gemaakt.
De werkkostenregeling (WKR) moet aantrekkelijker worden voor het mkb. Hiertoe wil staatssecretaris Frans Weekers van Financiën de regeling vereenvoudigen. De komende weken krijgt het bedrijfsleven de verbetermogelijkheden voorgelegd. Om helderheid en voldoende voorbereidingstijd te bieden, verlengt de staatssecretaris de keuzeperiode tot 1 januari 2015.
De pseudo-eindheffing over hogere inkomens in 2012 is toch niet eenmalig. In het meest recente bezuinigingspakket (aanvullende maatregelen) staat namelijk dat de crisisheffing ook in 2014 (over lonen van 150.000 euro en meer) geldt.
De werkgeversvereniging AWVN voorspelt een loonstijging van minder dan 1,5 procent in 2013. Dat is lager dan de 1,75 procent waarmee het CPB rekent.
Er is momenteel veel te doen rondom de quotumregeling waarmee mensen met een beperking aan betaald werk moeten worden geholpen. Werkgeversorganisaties zijn tegen, kennisinstituten twijfelen aan het effect. Wanneer wordt een werknemer precies aangemerkt als arbeidsgehandicapt?
HRM kan alleen maar effectief zijn als het de realisatie van de organisatiedoelen optimaal ondersteunt. HRM moet dus passend zijn bij de aard, cultuur en processen van de organisatie en dus is het van belang te starten bij de organisatie. De kernvraag hierbij is: wat is onze organisatie? Waarin zijn we onderscheidend en wat zijn onze kernkwaliteiten (core capabilities)? En welke ambities heeft de organisatie hierin? Beantwoording van die vragen leidt tot de vaststelling wat de kern van de bijdrage van HRM is.
Investeringen in duurzame inzetbaarheid motiveren werknemers vanaf 55 jaar om langer aan het werk te blijven en pensionering uit te stellen. Een ontslagbelasting en aannamesubsidie zouden hierbij kunnen helpen zo staat te lezen in de CPB Policy Brief 2013/02 ‘Ouderen aan het werk’.
De quotumregeling waarmee staatssecretaris Jetta Klijnsma mensen met een beperking aan betaald werk wil helpen, roept stevige reacties op. Werkgeversorganisaties zijn tegen, kennisinstituten twijfelen aan het effect. Bedrijven zoals ABN AMRO zoeken inmiddels zelf al naar wegen om arbeidsgehandicapten een plek in de organisatie te bieden.
Veel werkgevers worstelen met de vraag hoe te handelen bij overgewicht. Moeten we werknemers stimuleren of sanctioneren? In dit artikel enkele ervaringen uit de praktijk.