Voor een aantal HR-zaken staat de klok op 5 voor 12. Met andere woorden: het is de hoogste tijd dat u zich voorbereidt op de fiscale regels die in 2014 gaan gelden.
U staat aan de vooravond van 2014 en dat betekent dat u te maken krijgt met nieuwe fiscale regels en faciliteiten. Het is belangrijk dat u er nu al werk van maakt om straks beslagen ten ijs 2014 in te stappen. In dit eerste eindejaarsbericht attenderen wij u op een aantal essentiële zaken.
Werkgevers weten pas na 18 december a.s. welk (voorlopige) percentage aan gedifferentieerde premie Werkhervattingskas (WHK) 2014 hen door de Belastingdienst wordt toebedeeld. Op 18 december vangt de fiscus namelijk aan met het verzenden van brieven hieromtrent.
De houdbaarheid van het nabestaandenpensioen hangt aan een zijden draadje. Dat blijkt uit het overleg over een pensioenakkoord tussen kabinet en oppositie. Een versobering van deze regeling, of zelfs afschaffing, kan de schatkist de broodnodige miljarden opleveren.
De Eerste Kamer is op 12 november j.l. akkoord gegaan met het wetsvoorstel Herziening van de Wet arbeid vreemdelingen (WAV). Vanaf 1 januari 2014 wordt een aantal wijzigingen doorgevoerd. Zoals een verkorte tewerkstellingsvergunning (TWV). Vanaf 1 januari volgend jaar is een TWV nog slechts één jaar geldig in plaats van nu drie jaar.
Er was al jaren sprake van, maar nu wordt het een feit. Op 1 juli volgend jaar maakt de Belastingdienst een aanvang met het wisselen van G-rekeningen naar een depot. Uiterlijk op 1 juli 2015 moeten werkgevers deze overstap hebben gemaakt.
Uitvoeringsinstituut werknemersverzekeringen (UWV) gaat eigenrisicodragers (ERDs) van de Ziektewet (ZW) twee maanden langer kosteloos ondersteunen bij het berekenen van het dagloon. ERDs moeten sinds 1 juni 2013 zelf berekenen wat zij aan flexwerkers moeten betalen, als zij ziek worden.
Vrachtwagenfabrikant Scania is de winnaar geworden van de HR Proffie Award 2013, de vakprijs voor het beste personeelsbeleid van Nederland. De HR Proffie Veerkrachtprijs, voor het beste vermogen tot aanpassen, ging naar GE Odink & Koenderink. De overige finalisten waren Coca Cola, NS Stations, Consumentenbond en Friesland Bank.
Ondanks een veelheid aan campagnes om flexibeler te gaan werken, is de plek bij de werkgever op kantoor nog steeds de norm. Veel mensen (44 procent) werken nooit op een andere locatie dan op één van de kantoren van hun organisatie. Slechts een vijfde van de werknemers zegt hoofdzakelijk vanuit andere locaties te werken dan vanuit het bedrijf zelf. Thuiswerken is volgens de helft van de werknemers niet productief.
Het gezondste bedrijfsidee van Nederland is ‘Alter Ego’. Een project waarin medewerkers opgeleid worden tot experts om de duurzame inzetbaarheid van collega’s te bevorderen. Anita van der Voort, werkzaam bij BarentsKrans, heeft ‘Alter Ego’ bedacht. Zij krijgt 12 november van Nationale-Nederlanden een prijs van 10.000 euro om het idee te realiseren.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.