De werkloosheid loopt dit jaar nog op tot 650.000 personen, maar daalt volgend jaar licht als gevolg van een stijgende werkgelegenheid zo blijkt uit cijfers van het CPB.
Hoogopgeleiden twijfelen over het aangaan van een zakelijke relatie met iemand die schrijffouten maakt in het Nederlands. Dit blijkt uit onderzoek onder 525 Nederlanders tussen 25 en 65 jaar met een opleidingsniveau van HBO of hoger in opdracht van taalinstituut Taal in het Bedrijf.
De rechter heeft in de zaak Cabinebelangen geoordeeld dat er onvoldoende bewijs is aangedragen dat het inlijven door KLM van de Martinairdivisie die het passagiersvervoer verzorgde als een ‘overname’ (Overgang van Onderneming) moet worden beschouwd. KLM kan juridisch niet worden gedwongen om de versoberde arbeidsvoorwaarden van de overgenomen Martinair-cabinemedewerkers terug te draaien zo laat de Stichting Cabinebelangen weten.
Als u een uitzendkracht inhuurt, mag u alleen een kopie van zijn identiteitsbewijs (ID) maken en bewaren als de wet dat voorschrijft. Sinds 1 januari 2014 mag u geen kopie maken van een ingeleende arbeidskracht met de Nederlandse nationaliteit of als hij afkomstig is uit de EU/EER/Zwitserland. De noodzakelijkheid ontbreekt; een kopie maken is daarom tegen de wet.
Professionals geven aan dat zij willen werken in meer moderne, meer mensgerichte organisatievormen en de best presterende bedrijven doen dat al. Nieuwe organisatievormen zijn dan ook cruciaal voor het beter presteren van organisatie. Onderzoek van Eforis toont aan dat maar 45 procent van de organisaties in Nederland daadwerkelijk in een relatief stabiele, redelijk voorspelbare omgeving functioneert.
Een structurele verandering van het ontslagrecht voor kleine bedrijven naar Duits voorbeeld zou Nederland bijna 60.000 nieuwe banen opleveren zo meldt de Nederlands-Duitse Handelskamer (DNHK) in Den Haag.
Minister Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wil een aanpassing van de Wet minimumloon en minimumvakantiebijslag (WML). In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat hij met de aanpassing de kostenverrekeningen op het loon wil beperken.
Het Comité van permanente vertegenwoordigers (Coreper) van de EU heeft ingestemd met een compromistekst voor een richtlijn die de detachering van werknemers uit andere lidstaten beter handhaafbaar moet maken. De richtlijn biedt een betere bescherming van de werknemers en gaat misbruik en omzeiling tegen.
Het College voor de Rechten van de Mens gaat onderzoeken wat de oorzaken zijn van de ongelijke beloning tussen mannen en vrouwen in de financiële sector. Het college doet dit op verzoek van minister Jet Bussemaker van Emancipatie.
60 Procent van de werkgevers en werknemers staat positief tegenover de participatie van personeel in het eigen bedrijf. Maar 4 procent brengt dit ook daadwerkelijk in de praktijk. Dat blijkt uit een onderzoek van de Erasmus Universiteit uitgevoerd in opdracht van de Stichting Nederlands Participatie Instituut (SNPI) in samenwerking met werkgevers en vakbonden.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.