De aantrekkende arbeidsmarkt creëert optimisme, maar ook zorgen onder Nederlandse HR-managers. Uit onderzoek van Officeteam, een divisie van Robert Half gespecialiseerd in het plaatsen van gekwalificeerd tijdelijk administratief en secretarieel ondersteunend personeel, blijkt dat 65 procent van de ondervraagde HR-managers bezorgd is over het vertrek van topperformers.
Politiek Den Haag heeft te weinig oog voor eigen verantwoordelijkheid van werknemers zo laat voorzitter MKB-Nederland Michaël van Straalen in het Financieele Dagblad weten.
Werkgeversvereniging VNO-NCW en MKB Nederland zijn te spreken over de toezegging van staatssecretaris Jetta Klijnsma van SZW dat regels voor het aannemen van mensen met een beperking onder de nieuwe Participatiewet voor iedereen gelijk worden zo meldt Binnenlandsbestuur.nl
Vorige week is er in de Tweede Kamer gestemd over de amendementen en het wetsvoorstel. Het wetsvoorstel is met meerderheid van stemmen aangenomen.
Voor ieder jaar dat een werknemer in het kader van de levensloop spaarde, bouwde hij tot 2012 een jaar levensloopverlofkorting (199 euro) op. Hoewel deze opbouw per 1 januari 2012 is beëindigd, kan in het verleden opgebouwde korting nog steeds worden toegepast wanneer levenslooptegoed wordt opgenomen of vrijvalt, blijkt uit een gerechtelijke uitspraak.
Er verandert veel op HR-gebied volgend jaar. U kunt daar nu al op vooruitlopen, zodat u zo min mogelijk schade aan nieuwe wetten en regelgevingen oploopt.
Ruim de helft van de deelnemende organisaties kent individuele variabele beloning toe op basis van vooraf vastgestelde prestatiecriteria. Dit en meer blijkt uit het Nationaal Beloningsonderzoek 2014-2015 van Human Capital Group en HRStrategie.
Er vinden in 2015 nogal wat veranderingen in de aangifte loonheffingen plaats. Dat blijkt uit de Nieuwsbrief Loonheffingen 2015. De wijzigingen zult u in uw loonadministratie moeten aanpassen.
“Een door de werkgever ingehuurde bedrijfsarts doet teveel wat werkgevers willen en rommelt soms met privacygegevens. Dat vindt niet alleen de FNV, maar is ook de strekking van het SER-advies Toekomst arbeidsgerelateerde zorg,” zo meldt de vakbeweging. In het advies worden belangrijke knelpunten in het huidige systeem door werkgevers en werknemers benoemd en erkend.
Minister Asscher heeft per 11 november de regels aangepast voor het bepalen van de ontslagvolgorde in de zorg.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.