De overheid wil payrolling ontmoedigen. Het tegenovergestelde gebeurt echter. Met haar wetgeving zorgt ze er juist voor dat ondernemers in 2015 méér voor payrolling gaan kiezen zo stelt Jan Meulendijks, initiator van Payroll.nl in Brisk Magazine.
Arbeidsrechtdeskundigen zien het aantal ontslagen door misstappen op sociale media stijgen zo meldt de Volkskrant.
Overheidswerkgevers zien de schadelast van de WW vaak als een onvermijdelijke kostenpost. Dat is zeker niet terecht. Het eigenrisicodragerschap voor de WW biedt werkgevers juist de middelen om zelf de schadelast te beïnvloeden.
Goed nieuws voor werkgevers die met de aangescherpte controles van de fiscus op een juiste toepassing van de afdrachtvermindering onderwijs worden geconfronteerd. Hof Arnhem-Leeuwarden heeft geoordeeld dat de afdrachtvermindering onderwijs ook kan worden toegepast bij deelkwalificaties. Eerder oordeelde Rechtbank Noord-Nederland anders.
Sommige werkgevers wachten met ontslagprocedures tot 1 juli 2015 omdat ze dan goedkoper denken uit te zijn. Een misvatting aldus arbeidsrechtadvocaat Mark Keuss. “Sneller en goedkoper wordt het beslist niet,” zegt hij in de Telegraaf.
Organisaties die vertrouwen op prikkels om werknemers te motiveren, kunnen beter mensen met een concrete denkwijze aannemen. Voor functies waarbij persoonlijke integriteit een grote rol speelt zijn mensen met een abstracte denkwijze geschikter. Tot deze conclusie komt bedrijfskundige Gijs van Houwelingen in zijn proefschrift 'Something to Rely On: The Influence of Stable and Fleeting Drivers on Moral Behavior'.
De Belastingdienst heeft de rekenvoorschriften en herleidingsregels voor 2015 gepubliceerd. Met de rekenvoorschriften en herleidingsregels kunt u de loonbelasting/premie volksverzekeringen (loonheffing) voor uw werknemers berekenen.
Vooral jongeren tussen de 18 en 34 jaar kiezen ervoor langer te werken voor een hoger pensioen (62 procent). Een kleine meerderheid van de Nederlanders in de leeftijd van 35 tot 65 jaar kiest voor eerder stoppen met werken. En dus voor een lager pensioen. Dat blijkt volgens Nu.nl uit het Financieel fit-onderzoek van ING.
"Staken levert niks op, daarom doet De Unie dat niet meer. Als argumenten aan tafel niet helpen, dan helpt een polonaise op het Malieveld zeker niet. Wat helpt, is een goed gesprek met de werkgevers over waar ook wij werknemers met dit land naar toe willen".
De Hoge Raad heeft vrijdag ‘een streep gezet door een sluiproute voor werkgevers om hun personeel oneindig tijdelijke contracten te kunnen bieden’. Dat meldt CNV voorzitter Maurice Limmen.