Het aantal vrouwen in de top van organisaties - Raden van bestuur en en Raden van commissarissen - blijft sterk achter bij de vrijwillige streefcijfers vanuit de politiek. Uit een steekproef onder bijna 700 bedrijven bleek dat vorig jaar 11,7 procent van de topbestuurders vrouw was. In 2019 zou bij wijze van tussenstand 20 procent van de topposities bezet moeten zijn door vrouwen.
47% van de medewerkers op de werkvloer geeft aan zich niet altijd aan de veiligheidsregels te houden. 39% geeft zelfs toe de veiligheidsvoorschriften weleens bewust te hebben genegeerd.
De Braziliaanse ondernemer Ricardo Semler is met zijn nieuwe manier van organiseren een inspiratiebron voor veel bedrijven. In een interview in NRC geeft Semler aan dat het grootste deel van de bedrijven dat we nu kennen over tien jaar verdwenen zal zijn. Er moet volgens hem iets veranderen in de manier waarop organisaties over zichzelf denken. „Wij houden ons maar vast aan de unicorn-successen uit Silicon Valley. Maar het is net zoiets als dat ik een foto van George Clooney meeneem naar de kapper.”
MindCampus, het bedrijf waartoe HR Praktijk en HR Academy behoren, heeft onlangs een vernieuwde Cedeo-erkenning gekregen voor de open bedrijfsopleidingen. Uit het onafhankelijke klanttevredenheidsonderzoek, dat uitgevoerd is door Cedeo, blijkt dat maar liefst 95,4% van onze klanten zeer tevreden is over onze dienstverlening en onze opleidingen!
Ruim één op de drie Europese werknemers voelt zich wel eens gediscrimineerd op het werk. Italianen ervaren dit het meest, Nederlanders het minst. Toch heeft in Nederland maar liefst 21% van de werknemers wel eens last van discriminatie op de werkvloer.
Iets meer dan de helft (55%) van de medewerkers voelt zich niet gestimuleerd door de werkomgeving om gezond en fit te blijven. Slechts vier op de tien (39%) geven aan dat de werkgever faciliteiten biedt om gezond en fit te blijven. Dit blijkt uit het tweejaarlijks onderzoek van Zilveren Kruis naar het gezondheidsbeleid op de werkvloer uitgevoerd door Motivaction onder 744 medewerkers en 798 werkgevers.
Bij de geboorte van een baby krijgt de partner van de moeder meer dagen vrij. Dat staat in de nieuwe Wet Invoering Extra Geboorteverlof (WIEG). Nu krijgen vaders na de geboorte nog twee dagen verlof, betaald door de werkgever. Dat geboorteverlof wordt vanaf volgend jaar een hele week.
Bijna een op de vijf Europese werknemers (19%) wijst dat als oorzaak aan. Systemen en processen (18%) en trage, inefficiënte technologie (15%) staan respectievelijk op een tweede en derde plaats.
Ook in het laatste kwartaal van 2017 zijn flexwerkers een groter deel gaan uitmaken van de werkzame beroepsbevolking. Ten opzichte van een jaar eerder nam hun aantal met 2,5 procent toe tot 3 miljoen; 2 miljoen flexibele werknemers en 1,1 miljoen zzp’ers. Het aantal vaste werknemers groeide met 2,2 procent tot bijna 5,3 miljoen.
De ministerraad heeft ingestemd met het wetsvoorstel dat ervoor zorgt dat het quotum voor de banenafspraak wordt gedeactiveerd als werkgevers voldoende banen hebben gecreëerd voor mensen met een arbeidshandicap. Hoewel werkgevers uit de markt hun target hiervoor al hadden gehaald, bleef de overheid als werkgever achter. Maar hetzelfde wetsvoorstel regelt ook dat bij niet behalen van het quotum, er eenmalig pas een jaar na activering een quotumheffing wordt opgelegd.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.