Mindfulness kan leidinggevenden helpen om authentiek leiderschap te trainen en te ontwikkelen. Wetenschappers van de Universiteit Maastricht (UM) en de Kühne Logistics Universiteit in de Duitse stad Hamburg hebben ontdekt dat het authentiek leiderschap van leidinggevenden toenam na een mindfulness-training. Bovendien had de interventie hierdoor een positieve invloed op het vertrouwen van de betrokken medewerkers in de leider. De bevindingen van het onderzoeksteam zijn onlangs gepubliceerd in het Journal of Business and Psychology.
Ruim de helft van de brugklassers uit het schooljaar 1999/’00 wist wat ze later wilden worden. Kapper, piloot en dierenarts waren populaire beroepen. Achttien jaar later, in 2017, werkte ruim 18 procent ook daadwerkelijk in een aansluitende bedrijfstak. Vooral meisjes die met kinderen wilden werken of jongens die timmerman wilden worden maakten dat relatief vaak waar. Dat meldt het CBS op basis van nieuwe analyses van het brugklascohort-onderzoek.
Het wordt eenvoudiger voor werkgevers om banen voor mensen met een arbeidsbeperking te realiseren. Staatssecretaris Tamara van Ark, Sociale Zaken en Werkgelegenheid, past hiervoor de Wet banenafspraak aan. Met deze aanpassingen wil zij het doel van deze wet realiseren, namelijk: 125.000 extra banen voor mensen met een arbeidsbeperking in 2026.
Van 11 tot en met 15 november 2019 is weer de Week van de Werkstress. Het doel is om zoveel mogelijk werkende Nederlanders te laten inzien dat werkstress te voorkomen is. Door te zorgen voor voldoende plezier op de werkvloer, ruimte voor ontwikkeling en/of genoeg uitdagingen in het werk.
Welke plaats neemt innovatie in binnen werving en selectie anno 2019? Uit onderzoek van Robert Walters blijkt dat werknemers klaar zijn voor een revolutie in het sollicitatieproces, maar organisaties zich nog terughoudend opstellen. Een 5, dat is het cijfer dat HR professionals en hiring managers geven aan de mate van innovatie binnen hun wervingsproces. Dat terwijl sollicitanten een 8 geven aan het belang van een innovatief sollicitatieproces.
Meer diversiteit op de werkvloer leidt tot meer creativiteit en innovatie. Daar is eigenlijk iedereen inmiddels wel van overtuigd. Toch presteren teams met meer diversiteit soms juist slechter zo zegt diversiteitsonderzoeker Meir Shemla van de Rotterdamse Erasmus Universiteit in de VK.
Weet u nog waar u was op 25 mei 2018? De datum waarop Europa onder het regime van de GDPR kwam? We zijn nu een jaar verder. Welke impact hebben de nieuwe regels bijvoorbeeld op de manier waarop bedrijven met hun personeelsdata omgaan? Is er voor HRM een nieuwe situatie ontstaan?
ING wil alle veertienduizend Nederlandse werknemers een onbeperkt aantal vakantiedagen geven. Het is niet het enige bedrijf dat deze arbeidsvoorwaarden aanbiedt. ‘Gelukseconoom’ Martijn Hendriks twijfelt echter aan de voordelen voor medewerkers.
Europese lidstaten moeten werkgevers verplichten om een objectief, betrouwbaar en toegankelijk systeem op te zetten waarmee zij de dagelijkse arbeidstijd van iedere werknemer registreren. Hiermee wordt gewaarborgd dat de rechten van werknemers, zoals die in de arbeidstijdenrichtlijn en het Europees Handvest zijn opgenomen, worden nageleefd. Die uitspraak heeft het Europees Hof vorige maand gepubliceerd.
Tien nieuwe WhatsApp-berichten, een collega die nog iets komt vragen, de telefoon die blijft rinkelen en ondertussen nog snel even wat mail wegwerken. Bijna 4 op de 10 Nederlanders ervaart informatiestress op het werk. Zo'n 16 procent beleeft dit zelfs vaak tot bijna elke dag. Het zijn vooral de telefoon en collega's die voor onnodig veel informatie zorgen.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.