In ons bedrijf houden wij nog steeds elk jaar beoordelingsgesprekken. Managers hebben er hekel aan, het kost hen veel tijd, medewerkers hebben er hekel aan, ze vinden het doorgaans demotiverend. Moeten we stoppen of moeten we onze managers beter leren beoordelen en coachen? Wat vindt u?
Volgens minister Lodewijk Asscher zorgt de Wet werk en zekerheid niet voor een afname van vaste banen. Hij wijst daarbij op cijfers van het CBS die een toename laten zien van het aantal vaste contracten in het laatste kwartaal van 2015 zo weet Nu.nl te melden. Volgens het CBS is het echter te vroeg om conclusies te trekken en ook MKB Nederland ziet het anders.
Het concept-wetsvoorstel voor wijziging van de Participatiewet is gepubliceerd. Het doel van dit wetsvoorstel is om de praktische uitvoering van de Participatiewet en de Wet banenafspraak verder te verbeteren. U kunt tot 29 maart 2016 hierop reageren.
Ieder jaar gaat het ziekteverzuim bij de politie omhoog. In 2013 was het 5,7 procent, in 2014 6,1 en vorig jaar zat gemiddeld 7 procent van de agenten ziek thuis. Onder meer de reorganisatie van de Nationale Politie is debet aan de sterke stijging zegt Frank Giltay, voorzitter van de centrale ondernemingsraad van de politie in het AD.
Ruim 40 procent van de Nederlanders zou zichzelf niet laten thuiswerken. Afleiding en een slechte inrichting van de thuiswerkplek dragen daaraan bij. Dat blijkt uit onderzoek van Manutan naar de efficiëntie op de werkvloer.
Al negen jaar achtereen stijgt de gemiddelde leeftijd waarop werknemers met pensioen gaan. Tussen 2006 en 2015 is die opgelopen van 61 naar 64 jaar en 5 maanden. Het afgelopen jaar is de gemiddelde pensioenleeftijd 4 maanden hoger dan een jaar eerder, meldt CBS.
64 Procent van de medewerkers zijn in het algemeen gelukkig. Medewerkers die actief eigen regie nemen om hun baan aan te laten sluiten op hun eigen vaardigheden, interesses en talenten zijn gelukkiger dan collega’s die dit niet doen. Daarnaast speelt het bewust afstand nemen van het werk een belangrijke rol in balans en geluk. Dit blijkt uit het geluksonderzoek dat Schouten & Nelissen tussen 1 januari en half februari 2016 afnam onder ruim 1.100 respondenten.
Thuiswerkende medewerkers zijn productiever, hebben meer plezier in hun werk en worden beter beoordeeld door hun klanten zo bleek uit een proef van Vodafone. Om die reden heeft het telecombedrijf besloten ook medewerkers van de telefonische klantenservice net als hun collega’s thuis te laten werken zo meldt het FD.
Het bieden van keuzemogelijkheden in arbeidsvoorwaarden kan zonder meer leiden tot meer zeggenschap en verantwoordelijkheid, maar er zijn grenzen aan de wilskracht van mensen en aan wat ze aankunnen op het gebied van kiezen. Ter voorkoming van intuïtief denken is het verstandig om een aantal randvoorwaarden te stellen aan iedere cao à la carte, persoonlijk keuzebudget (PKB) of een andere methode van individuele arbeidsvoorwaarden.
Ondanks de economische groei, de dalende werkloosheid en de toename van het aantal vacatures profiteert niet iedereen van het conjuncturele herstel. Als het gaat om de manier van communiceren, presenteren en het herkennen van kansen is er sprake van een heuse generatiekloof tussen werkzoekenden en werkgevers. Dit signaleert Start People in de trendpaper ‘Visie op werk, Generaties aan de zijlijn op de arbeidsmarkt’.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling