Werknemers over de hele wereld halen liever voldoening uit hun werk dan dat ze hoge beloningen opstrijken of promotie maken, ondanks de recessie. Dat beweert uitzendorganisatie Kelly Services op basis van eigen onderzoek.
Minister Donner van Sociale Zaken gaat jonggehandicapten eerder de kans geven om hun Wajong-uitkering aan te vullen tot tenminste het minimumloon door te werken.
De CNV Bedrijvenbond wil dat werkgevers en werknemers geld storten in een fonds dat in slechte tijden kan worden gebruikt om werkgelegenheid te behouden. In nieuwe cao’s moeten afspraken gemaakt worden over zo’n werkfonds.
Mensen met een onvolledige AOW-opbouw krijgen langer de tijd om te beslissen of zij dit tekort uit eigen middelen willen aanvullen. Dit kan met de zogenoemde inkoopregeling. Zo kan extra AOW ingekocht worden, wat later recht geeft op een volledige AOW-pensioen.
Het CNV wil dat er een keurmerk voor pensioenen komt. Op dit moment bestaat er nog geen instrument om pensioenen met elkaar te vergelijken.
Als u bij het Uitvoeringsinstituut UWV deeltijd-WW aanvraagt, hoeft u de aanvraag niet te laten vergezellen van een accountantsverklaring. Het UWV heeft deze niet nodig voor de toetsing van de aanvraag.
Gedrag van mensen thuis en op het werk komt meer overeen dan we vaak denken. De geschiedenis en vooroordelen van een werknemer spelen mee bij zijn of haar gedrag op de werkvloer. Dat zegt Ben Dattner van Dattner Consulting, adviesbureau op HR-gebied.
De bonden CNV en FNV hebben het kort geding over de invoering het alles-in-één-loon vrijdag verloren. Albert Heijn mag parttimers voortaan een uurloon betalen waarin onder meer het vakantiegeld al is inbegrepen.
Juristen menen dat in sommige gevallen werknemers in hun proeftijd recht op een vergoeding hebben. Jurist Ganeshi meldt dat op het online juristenkantoor Belontslaglijn.nl. Volgens hem laten werknemers zich afschrikken door de officiële formulering dat hun contract in de proeftijd zonder opgave van reden kan worden ontbonden.
Door de kredietcrisis zien veel organisaties zich genoodzaakt te reorganiseren. Door u tijdig voor te bereiden, ontwijkt u niet alleen de valkuilen maar creëert u ook kansen.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.