Het wetsvoorstel Verlaging maximumopbouw- en premiepercentages pensioen en maximering pensioengevend inkomen en het Belastingplan 2014 is op donderdag 6 maart 2014 door de Tweede Kamer aangenomen. Voorafgaand aan het debat vond een spoedoverleg plaats tussen overheid, werkgevers, FNV, CNV en MHP.
Minister Asscher van SZW heeft de Tweede Kamer per brief het verschil uitgelegd tussen een overeenkomst van opdracht en een aanneemovereenkomst. Tijdens de plenaire behandeling van het voorstel tot wijziging van de Wet minimumloon en minimumvakantiebijslag (WML) werd hem over het onderscheid gevraagd.
In totaal 10 procent van ‘de topfuncties’ in het mid-market segment is in Nederland in handen van een vrouw zo blijkt uit het onderzoek ‘Women in Business: from classroom to boardroom’ van accountants- en adviesorganisatie Grant Thornton. Als Human Resources Director hebben vrouwen nog de meeste kans om aan de top te komen.
Van de Nederlandse werknemers verwacht 42 procent dit jaar een loonsverhoging. Wereldwijd is dit 51 procent. De Canadezen en Amerikanen zijn met respectievelijk 57 en 54 procent het meest optimistisch over hun kansen op het krijgen van een salarisverhoging. Dit blijkt uit een wereldwijde enquête uitgevoerd door Monsterboard onder 3.585 werknemers.
Bij meer dan de helft van de organisaties zijn individuele resultaten niet gekoppeld aan organisatiedoelen. Slechts 38 procent van de organisaties haalt dan ook strategische informatie uit de beoordelingscyclus zo blijkt uit onderzoek onder 367 HR-professionals.
Houd bij flexibele contracten met werknemers de aanzegtermijn in de gaten? Vanaf 1 juli 2014 bent u mogelijk al verplicht deze werknemers één maand voor afloop van hun tijdelijke contract schriftelijk op de hoogte te brengen van de beëindiging of de verlenging daarvan. Als u het aanzegtermijn negeert, gaat u dat een geld kosten.
Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft bekendgemaakt dat het Ontslagbesluit zodanig wordt aangepast dat als er sprake is van ontslag om bedrijfseconomische redenen waarbij het afspiegelingsbeginsel wordt toegepast, AOW-gerechtigden het eerst in aanmerking komen voor ontslag.
89 procent van de werkgevers in Nederland heeft of hanteert geen verslavingsbeleid binnen de organisatie. Toch verwacht bijna de helft van de werkgevers (48%) dat verslaving een onderliggend productiviteitsprobleem is binnen de eigen organisatie. Dit blijkt uit onderzoek van de private verslavingszorginstelling SolutionS onder werkgevers en HR-verantwoordelijken in Nederland.
Nederlandse werknemers zijn niet erg positief als het gaat om hun eindejaarsgesprek: één derde geeft aan dat het gesprek niet verlopen is zoals verwacht. Een groot deel hiervan meent naar aanleiding van de beoordeling dit jaar op zoek te gaan naar een nieuwe baan. Opvallend is dat 30 procent van de ondervraagden begin februari nog geen beoordelingsgesprek heeft gehad. Dit blijkt uit onderzoek van NationaleVacaturebank onder ruim 1.000 respondenten.
Van alle omroepen die wegens de bezuinigingen samen moeten, hebben BNN en de VARA de meeste problemen. Althans, dat is wat enkele VARA-medewerkers in De Nieuwe Revu meldden. De cultuurverschillen zijn levensgroot aldus enkele betrokkenen. Wat te doen als twee heel verschillende bedrijfsculturen samenkomen?
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling