De discussie over de balans tussen werk en privé wordt te eenzijdig gevoerd. Door alleen te kijken naar de werkbelasting worden stress en burn-out niet effectief aangepakt. Om te zorgen dat mensen mentaal fit blijven, moeten werkgevers veel meer rekening houden met de persoonlijkheid van de medewerker. Dit stelt Jacco Euser, Directeur HR & Development bij Olympia.
Dankzij de enorme ontwikkeling van technologie op het gebied van Human Resources is het hele vakgebied zelf aan een enorme verandering onderhevig. Niet alleen het takenpakket van HR-managers- en medewerkers verandert: de hele samenstelling van het HR-team moet met zijn tijd mee. Zo komen er volgens Gartner nieuwe rollen bij in het HR-team van de toekomst.
In het rapport van de commissie-Borstlap staan vergaande adviezen over de toekomst van de arbeidsmarkt. De opstellers van het rapport zien de adviezen als een geheel. Zowel aan flex als aan vast moet iets worden gedaan. De partijen in de kamer doen echter aan ‘cherrypicking’ zo bleek tijdens een debat over het rapport.
Suzanne van Helvoort-Schaap (47) is per 1 januari 2020 aangesteld als de nieuwe Director Human Resources voor Ricoh Nederland. In haar nieuwe rol als Director Human Resources is ze ook HR verantwoordelijk voor Ricoh Europe Supply Chain Management, Ricoh Europe Nederland en Ricoh International BV. Ze is met deze aanstelling tevens toegevoegd als lid van de Board van Ricoh Nederland.
73 procent van de werkende Nederlanders vindt dat er in ons land sprake is van salarisongelijkheid tussen mannen en vrouwen met vergelijkbare banen. Wel hebben werkenden het idee dat salarisongelijkheid vaker bij anderen voorkomt dan op hun eigen werkplek.
Tegenwoordig zijn niet alleen het salaris en aanverwante arbeidsvoorwaarden belangrijk, men wil werken in een prettige organisatiecultuur waar zij de mogelijkheid hebben om impact te maken. Nu de machtsverhoudingen in het sollicitatieproces zijn veranderd, gebeurt het steeds vaker dat de hiring manager wordt ondervraagd door de sollicitant – in plaats van andersom. Bob van Ginkel, managing director bij recruitmentbureau Robert Walters, vertelt hoe je je hier als hiring manager op voorbereidt.
Wie binnen HR is er niet opgegroeid met het klassieke performance management van jaarlijks doelen stellen voor medewerkers met aan het eind van het jaar een beoordelingsgesprek, eventueel gekoppeld aan een beloning? Inmiddels weten we dat dit niet meer werkt. Maar wat dan wel?
Door de invoering van de WAB sinds 1 januari betaalt u als werkgever een hogere WW-premie voor medewerkers met een contract voor bepaalde tijd. Voor contracten voor onbepaalde tijd is de WW-premie juist lager. Om in aanmerking te komen voor die lagere premie moet voldaan worden aan het schriftelijkheidsvereiste bij de overgang van contracten van bepaalde tijd in onbepaalde tijd. Is een e-mailbevestiging van de werknemer daarvoor voldoende?
De meeste leidinggevenden wereldwijd hebben geen voeling met wat nodig is om concurrerend te blijven in de digitale economie. De verouderde en ineffectieve leiderschapsbenaderingen van de huidige generatie leiders ondermijnt zelfs de prestaties van de organisatie zo blijkt uit een nieuwe studie van MIT Sloan Management Review (MIT SMR) en Cognizant.
Arbospecialisten, waaronder arbeidshygiënisten en bedrijfsartsen, werken te vaak langs elkaar heen als het gaat om de preventie van beroepsziekten als gevolg van blootstelling aan gevaarlijke stoffen. Dat blijkt uit recent onderzoek dat ArboUnie uitvoerde in opdracht van de Nederlandse Vereniging voor Arbeidshygiëne (NVvA).