Over het algemeen vinden werkgevers het doorwerken tot 67 jaar een goed plan. Zolang dat tenminste niet voor hen zelf geldt. Dit blijkt uit een nog ongepubliceerd onderzoek van het Nederlands Interdisciplinair Demografisch Instituut (NIDI).
In cao's die tot nu toe zijn afgesloten, bedraagt de loonstijging gemiddeld 1,1 procent. Dit ligt ongeveer op het niveau van de inflatie. Gekeken naar eerdere cao-afspraken, ligt de gemiddelde loonstijging dit jaar uit op 2,7 procent. In 2008 was dit ongeveer 3,5 procent.
Maar liefst 77 procent van de werknemers drinkt teveel op de eindejaarsborrel op het werk. Dat blijkt uit onderzoek van nationalevacaturebank.nl
De gemiddelde ontslagvergoeding van bezoekers van goudenhanddrukspecialist.nl bedraagt € 85.000. De verwachting is dat de hoogte van de gemiddelde ontslagvergoeding in Nederland de komende periode iets gaat toenemen. Tot deze uitkomst komt het bedrijf na een uitgebreide analyse van gebruikersinformatie van de diverse eigen websites.
Om RSI (of KANS) te voorkomen, kunnen werknemers beter sporten tijdens de lunchpauze dan met steeds korte pauzes achter de monitor zitten. Zo blijkt uit het proefschrift van bewegingswetenschapper Janneke Richter, waarop zij promoveerde aan het Erasmus Medisch Centrum.
De Hoge Raad heeft vrijdag 27 november 2009 uitspraak gedaan over de hoogte van een vergoeding bij kennelijk onredelijk ontslag. Naar deze uitspraak is door arbeidsrechtelijk Nederland met spanning uitgekeken.
Maar liefst 51 procent van de administratief medewerkers en management assistants eet regelmatig achter de computer. 13 procent eet zijn boterham zelfs elke dag op de directe werkplek. Dit blijkt uit een onderzoek, onder bijna 200 mensen, van uitzendbureau OfficeTeam.
Werkgevers bieden vaker arbeidsvoorwaarden die passen bij ‘het nieuwe werken'. En dat wordt gewaardeerd zo blijkt uit het Intermediair Beste Werkgevers Onderzoek 2009.
Over de verhoging van de AOW-gerechtigde leeftijd is uitgebreid gedebatteerd. Maar pensioenjuriste Emilie Schols stelt in haar promotie dat het hele stelsel toe is aan een grondige revisie. Sociaal zwakkeren worden benadeeld door de huidige inrichting van het pensioenstelsel en dit is zelfs in strijd met de Europese wetgeving rond gelijke behandeling.
Het aantal mensen dat wordt getroffen door de Mexicaanse Griep neemt toe. Is uw bedrijf al voorbereid op deze massale ziekmeldingen?
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.