60 Procent van de Nederlanders denkt tijdens het sporten aan zijn werk en komt zodoende op nieuwe ideeën. In vergelijking tot niet-sportende collega’s zijn ze tevredener en meer bezig met hun loopbaan. En ze zijn minder vaak ziek (3 versus 5 ziektedagen).
Onderzoeker en voormalig bankier Kilian Wawoe heeft een winstdelingsplan gepresenteerd dat dient als vervanging voor het bonussysteem in de bankenwereld. Begin dit jaar vertrok hij bij ABN Amro nadat de kredietcrisis geen einde maakte aan de bonuscultuur.
Ongeschreven regels zorgen ongemerkt vaak voor misverstanden, miscommunicatie en conflicten op de werkvloer. Dit zegt Harvard-docent Myra White op Management-issues.com.
Bedrijven verwachten wel nog te groeien, maar dat levert in Nederland geen banen op. Sterker nog, ruim tweederde van de Nederlandse bedrijven denkt dit jaar extra banen te moeten schrappen.
Staatssecretaris Jetta Klijnsma (SZW) heeft van een meerderheid van de Tweede Kamer, zij het aarzelend, groen licht gekregen om werklozen met een handicap aan een baan te helpen, waarbij zij tijdelijk onder het minimumloon terecht kunnen komen.
Het derde kwartaal van 2009 liet wederom een daling van het aantal banen zien. Het totaal aantal banen in Nederland kwam neer op 7,9 miljoen banen. Dit betekent een afname van 140 duizend banen van werknemers ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
Het voorstel van minister Donner om mensen met zware beroepen uit te zonderen van de AOW-leeftijd verhoging vindt geen goedkeuring bij de vakcentrales FNV, CNV en werkgeversorganisatie VNO-NCW. Zij pleitten gezamenlijk voor een toetsing naar inkomen, dit schrijft dagblad Trouw.
Thuiswerken zal in 2010 nog meer aan populariteit winnen. Momenteel werkt al de helft van de Nederlandse beroepsbevolking soms of regelmatig thuis. En ruim 43 procent is van plan volgend jaar een betere balans aan te brengen tussen werk en privé. Dit blijkt uit onderzoek van TNS NIPO in opdracht van Microsoft Nederland.
Ruim zestig procent van de werknemers geeft de voorkeur aan een kerstbonus als kerstgeschenk. Het traditionele kerstpakket is wederom in populariteit gedaald. Slechts 24 procent ontvangt het liefst een kerstpakket, ten opzichte van 35 procent in 2008. Toen koos 48 procent voor een bonus.
Een betaling op de G-rekening van een failliete ondernemer valt in de failliete boedel en heeft daarom geen vrijwarend effect meer. Tot dit oordeel kwam onlangs Rechtbank Breda in een vrij feitelijke procedure.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling