Per 1 januari 2013 treedt de Wet uniformering loonbegrip in werking (WUL). U gaat dan voor de loonbelasting/premie volksverzekeringen, de inkomensafhankelijke bijdrage Zorgverzekeringswet en de premies werknemersverzekeringen dezelfde heffingsgrondslag gebruiken. Dat geldt niet voor loon uit vroegere arbeid.
De belastingplannen van de belangrijkste politieke partijen leiden niet tot forse aanpassingen van de werkkostenregeling, laat staan dat voorgesteld wordt de werkkostenregeling af te schaffen. Dat blijkt volgens BDO uit onderzoek van de Adviesgroep Loon- & Premieheffing.
Werknemers die in een auto van de zaak rijden en onder werktijd een verkeersboete krijgen, moeten deze zelf betalen. Dat blijkt uit een uitspraak van de Hoge Raad, zo meldt Elsevier.nl.
In de steden Geneve, Zurich en Kopenhagen worden de hoogste brutolonen uitgekeerd. Amsterdam staat op de twintigste plek als het gaat over de hoogte van het brutoloon. Dit zijn de belangrijkste resultaten uit een onderzoek van de Zwitserse bank UBS.
Nu de commissie Bakker met z’n plannen is gekomen is het kabinet aan zet. De sociale partners zijn met hun eerste reacties gekomen. Over één ding zijn ze het eens: werknemers ‘op de reservebank’ moeten snel aan het werk worden geholpen. De aanbevelingen op de korte termijn vallen bij iedereen in goede aarde; die op de langere termijn wat minder. Maar wat vindt ú er eigenlijk van?
Onlangs richtte detacheerder Meurs & Molijn een OR met uitsluitend flexkrachten op. Uniek volgens oprichter Pieter Molijn: “Elk bedrijf met meer dan 50 medewerkers zou volgens de Wet een ondernemingsraad moeten hebben. Dat geldt net zo goed voor uitzendbureaus, detacheerders en payroll-organisaties. Maar de praktijk is helaas anders.”
Per 1 januari 2013 wijzigen de CO2-normen voor de bijtelling. Dit keer gaat het om meer dan honderd modellen en 632 uitvoeringen. Deze auto's wijzigen naar een duurdere bijtellingscategorie. Dit geldt voor nieuw aangeschafte modellen en niet voor bestaande aldus de Vereniging voor de Auto van de Zaak.
Twee commissies gaan onderzoek doen naar het beleggingsbeleid van pensioenfondsen en naar de toekomstbestendigheid van aanvullende pensioenregelingen. Beide rapporteren hun aanbevelingen vóór 1 januari 2010 aan minister Donner.
Begin 2013 treedt een wijziging van het systeem van scholing en vorming van OR-leden in werking. De SER gaat er vanuit dat het parlement de wetswijzigingen binnenkort aanvaardt. De voor de wet beoogde datum van inwerkingtreding, 1 januari 2013, wordt echter niet gehaald. De SER vindt het belangrijk dat er duidelijkheid bestaat voor allen die bij de medezeggenschap betrokken zijn, en past daarom met ingang van 1 januari het nieuwe systeem van scholing en vorming toe.
Een verplicht doorbetaald ‘geboorteverlof’ van twee weken voor vaders kost werkgevers te veel geld. Werkgevers en werknemers kunnen prima in onderling overleg tot afspraken komen. Dit schrijven MKB-Nederland en VNO-NCW in een brief aan de Tweede Kamer.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.