Een groot deel van de Nederlandse werknemers (66%) mag zelf bepalen wat zij dragen naar hun werk. Voor een derde van de werknemers is er minder keuzevrijheid en gelden er kledingvoorschriften op de werkvloer. Bij een kwart moet iedereen een bedrijfsuniform, pak of mantelpak dragen. Bij 9 procent is dat alleen het geval voor bepaalde functies, zoals sales of directie. Dit blijkt uit onderzoek van Wetten van de Werkvloer, een platform van NationaleVacaturebank, onder 1.000 Nederlanders.
Uitvoeringsinstituut werknemersverzekeringen (UWV) heeft het subsidieplafond voor het onderzoek interne jobcoach verhoogd van 4,3 miljoen euro naar 5,5 miljoen euro. Daarmee loopt UWV vooruit op een mogelijk wettelijke basis in 2015.
Poolauto’s kunnen veilig privé worden gebruikt en de vrees voor dubbele bijtelling van een tijdelijk vervangende leaseauto is definitief van tafel. Dit meldt de branchevereniging voor leasemaatschappijen VNA.
Het noodzakelijkheidscriterium heeft niet alleen bij werkgevers, maar ook bij HR-professionals en fietsenhandelaren voor de nodige opschudding gezorgd. Zij verwarden het noodzakelijkheidscriterium met de mogelijkheid producten via de werkkostenregeling te verrekenen.
De premiedifferentiatie is niet van toepassing op eigenrisicodragers. Zij dragen het risico van de uitkeringen immers al zelf. Ook eigenrisicodragers moeten echter in de periode vanaf 2014 tot 2016 de gedifferentieerde WGA-flex-premie betalen.
Wanneer een werknemer meent recht te hebben op doorbetaling van het loon bij ziekte en een vordering bij de rechter instelt, dient deze vordering vergezeld te gaan van een deskundige verklaring. De deskundige wordt benoemd door het UWV en zal vaak een arts maar soms ook een arbeidsdeskundige zijn. Wat nu als de werkwerknemer in zijn loonprocedure een verklaring of een uitdraai van zijn medisch dossier van de huisarts overlegt, waaruit zijn arbeidsongeschiktheid is af te leiden? Rechters kunnen hier wisselend over oordelen.
De website HR Praktijk.nl is uitgebreid met een speciale sectie HR Strategie, waarin honderden strategische HR-artikelen zijn opgenomen. Wat is er allemaal veranderd?
Uitvoeringsinstituut werknemersverzekeringen (UWV) maakt eind september a.s. weer de jaarlijkse Tegemoetkoming arbeidsongeschikten voor werknemers over aan de werkgevers die voor hun werknemer(s) een arbeidsongeschiktheidsuitkering van UWV ontvangen. De tegemoetkoming bedraagt dit jaar 252 euro.
Werkgevers die personeel willen aannemen, moeten zich eerst afvragen of hun wervingsstrategie nog wel up-to-date is. Vooral het werven via mobiele websites heeft aandacht nodig.
De komende jaren neemt de vraag naar tijdelijk personeel toe. Meer werk voor de flexbranche maar zeer zeker ook voor zzp’ers. En ook door de Wet werk en zekerheid verschuift het een en ander. Dit stelt het economisch bureau van ING.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.