Een werknemer die twijfelt over het oordeel van een bedrijfsarts kan voortaan om een second opinion bij een onafhankelijke bedrijfsarts vragen. Ook krijgt elke werknemer het wettelijk recht om de bedrijfsarts te spreken.
Per 1 januari 2015 is een concurrentiebeding in een nieuwe tijdelijke arbeidsovereenkomst in beginsel verboden. Tenzij de werkgever aangeeft dat en waarom het vanwege zwaarwegende bedrijfsbelangen noodzakelijk is om de werknemer aan een concurrentiebeding te binden. In een uitspraak die betrekking heeft op een in 2010 aangegaan concurrentiebeding heeft het Gerechtshof ’s-Hertogenbosch onlangs uitgebreid gemotiveerd wanneer sprake is van een zwaarwegend bedrijfsbelang. Dit biedt interessante aanknopingspunten voor concurrentiebedingen onder de WWZ.
Goed communiceren met je medewerkers is niet voor iedereen gemakkelijk, maar wel essentieel voor het de organisatie. Goed geïnformeerde medewerkers voelen zich meer betrokken, hebben de neiging om wat harder te werken en zijn flexibeler. Voldoende redenen om de interne communicatie zeer serieus te nemen, ook als communicatie plaatsvindt via de website, mail of bijvoorbeeld het populaire whatsapp.
Demotie en loonoffers (b)lijken in zwang. Werkgevers snakken naar een modernere en soberdere cao, terwijl de vakbonden vast lijken te willen houden aan bestaande regelingen en dromen van een groei van de werkgelegenheid als resultaat van, door werkgevers gefinancierde, koopkrachtverbetering. Er komen alarmerende signalen, bijvoorbeeld uit de bouwsector, omtrent de onbetaalbaarheid van primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden.
Werkgevers die overwegen een arbeidsgehandicapte in dienst te nemen, moeten zich goed voorbereiden op waaraan zij gaan beginnen. De overheid heeft voor deze werkgevers weliswaar speciale financiële regelingen gecreëerd, maar de kosten die worden gemaakt voor de voorbereiding, aansturing en coördinatie komen voor rekening van de werkgever.
Vitale en gelukkige werknemers in een gezonde en dynamische werkomgeving vormen een kritische factor in het succes van een organisatie. Maar hoe geef je nu als bedrijf je vitaliteitsbeleid efficiënt vorm? Twee koplopers over hun veelvuldig bekroonde beleid.
Een groot deel van de V&D-medewerkers gaat niet akkoord met de eenzijdig opgelegde salarisverlaging en gaat dan ook een proces aan. Dat meldt FNV-bestuurder Niels Suijker op BNR Nieuwsradio.
Werkgevers kunnen de vergoedingen van rijksambtenaren op dienstreis, die zijn geregeld in de reisbesluiten Binnenland en Buitenland, integraal toepassen voor een kostenvergoeding aan werknemers. Deze vergoedingen zijn voor de loonheffingen in het algemeen vrije vergoedingen en hebben dezelfde fiscale gevolgen.
Marianne Riedstra is HR-manager bij Center Parcs en draagt er onder meer zorg voor dat de Delight-filosofie wordt uitgedragen: enthousiaste medewerkers zorgen voor enthousiaste gasten. Center Parcs werkt zelden met uitzendkrachten en delen van het HR-werk besteden ze uit aan een externe partij. ‘Je moet niet zo arrogant zijn om te denken dat je het allemaal zelf wel kunt.’
De helft van de Nederlandse werkgevers vindt dat ze zich niet met de gezondheid van personeel moeten bemoeien. Dit blijkt uit een poll van De Financiële Telegraaf Ondernemen onder 4.354 mkb'ers.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling