Hoe ga je als HR-leider om met kwetsbare onderwerpen als MeToo, pesten op de werkvloer en discriminatie? Thomas Mulder, Executive Director HR van VodafoneZiggo – en in 2022 uitgeroepen tot CHRO van het jaar – deed het door een crisis te creëren. Hierdoor werd dit onderwerp bespreekbaar en konden concrete acties worden opgezet om te komen tot een veilige en respectvolle werkcultuur.
Veel organisaties zijn inmiddels in meer of mindere mate met diversiteit, inclusie en gelijkwaardigheid (DI&E) bezig. Maar waar het in de praktijk aan schort is een structureel beleid. “Vaak is er een plan van aanpak. Vervolgens haalt de leiding een trainer van stal voor een training onbewuste vooroordelen, en dat was het dan.”
De automatisering bij grote bedrijven neemt ondanks de krapte op de arbeidsmarkt nauwelijks toe. Dat komt naar voren uit een nieuw rapport van het World Economic Forum (WEF), waarvoor onderzoek is gedaan bij meer dan achthonderd ondernemingen in 45 landen. De ondervraagde bedrijven hebben inmiddels 34 procent van hun taken geautomatiseerd. Dat is slechts 1 procent meer dan in 2020.
Als een werknemer ziek is heeft hij, gedurende maximaal 104 weken (bij een loonsanctie zelfs gedurende maximaal 156 weken), recht op loon tijdens ziekte. Dat recht heeft de werknemer niet als hij niet meewerkt aan door de bedrijfsarts gegeven adviezen. Deze regels gelden ook als sprake is van situatieve arbeidsongeschiktheid / een arbeidsconflict.
Is de angst dat medewerkers van baan wisselen puur om financiële redenen gegrond? En hoe staan de salarissen en beloningen van new hires tegenover je bestaande werknemers? Welke strategie werkt zodat je tevreden werknemers behoudt en dat nieuwe medewerkers graag bij je in dienst komen? Docent-onderzoeker Kilian Wawoe over de rol van geld bij het aantrekken en behouden van medewerkers.
Wie begint over het preventief medisch onderzoek (PMO) of het periodiek arbeid geneeskundig onderzoek (PAGO), krijgt meestal niet meteen enthousiaste reacties. Terwijl iedereen toch heel blij kan worden van de inzichten die zo’n onderzoek kunnen opleveren voor zowel werkgever als werknemer aldus Rik-Jan Modderkolk, specialist in duurzame inzetbaarheid. Hij deelt hier vijf strategieën voor vitaliteit en duurzame inzetbaarheid met aantoonbaar financieel resultaat.
Voor Europese bedrijven geldt binnenkort een nieuwe wetgeving waarbij de werkgever meer openheid over het loon moet geven. Op die manier kunnen werknemers eenvoudiger salarissen vergelijken – en wordt een eventuele loonkloof ook zichtbaar. Voor Nederlandse werkgevers is daar nog wat werk te verzetten, uit onderzoek blijkt namelijk dat zij beneden gemiddeld transparant zijn over het gehanteerde loonbeleid.
Amsterdam, 18 april 2023 – Personio Foundation presenteert zeven nieuwe organisaties die deel gaan uitmaken van haar 2023 Impact Portfolio. Via dit portfolio biedt de stichting financiële en strategische steun aan innovatieve non-profitorganisaties die actief zijn op het gebied van klimaat en onderwijs. Deze organisaties zijn geselecteerd via een grondig due diligence-proces in drie fasen, volgend op een oproep tot het indienen van voorstellen augustus 2022 die wereldwijd meer dan duizend aanvragen opleverde.
Zorg bij een aanpassing van de pensioenregeling voor een goed kennisniveau van HR. Daardoor is de impact van de pensioenwijziging voor HR duidelijk en maak je als bedrijf een betere keuze in de pensioenwijziging. Ook is HR dan beter uitgerust om pensioenvragen van de werknemers te beantwoorden.
Mantelzorg heeft een prominente plaats in het leven van ruim 4,4 miljoen Nederlanders. Iedereen kan mantelzorger zijn. In Nederland combineert een op de vier werkenden zijn of haar baan met mantelzorgtaken. Het zal je vast niet verbazen dat mantelzorgtaken het leven én de productiviteit van een werknemer beïnvloeden. Wil jij de werkende mantelzorgers in jouw organisatie ondersteunen? Lees dan hier hoe je dat het beste kunt doen.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling