De Arbeidsinspectie mag straks de administratie van een werkgever in beslag nemen bij een vermoeden van onderbetaling van werknemers. Het wetsvoorstel van minister Donner van Sociale Zaken en Werkgelegenheid dat dit regelt, is aan de Tweede Kamer aangeboden.
Ondanks alle negatieve berichten heeft de economische recessie niet gezorgd voor een massale versobering van de arbeidsvoorwaarden. 85 procent van de werkgevers heeft zelfs helemaal geen veranderingen aangebracht.
Driekwart van de Europese werknemers denkt minimaal 60 procent van het huidige inkomen nodig te hebben voor een comfortabele oude dag. Maar slechts vier op de tien werknemers denkt dat niveau te halen.
U kunt per 1 januari 2011 voor een ander aangiftetijdvak voor de aangifte loonheffingen kiezen. U dient het verzoek hiertoe uiterlijk op 14 december 2010 ingediend te hebben bij de Belastingdienst. Komt de aanvraag na 14 december 2010 bij de Belastingdienst binnen, dan geldt het nieuwe aangiftetijdvak pas per 1 januari 2012.
Een bevlogen medewerker en een workaholic hebben met elkaar gemeen dat ze vaak langer werken dan in hun contract aan uren vermeld staat. Er is echter een wereld van verschil tussen een bevlogen medewerker en een werkverslaafde. De eerste werkt met plezier, de ander niet.
Wanneer medewerkers een leaseauto kiezen die duurder uitvalt dan geraamd, kunt u met een naheffing worden geconfronteerd. Dit blijkt uit een uitspraak van de Hoge Raad.
De grootste kantoorergernis is een collega die weigert verantwoordelijkheid te nemen of fouten toe te geven. Dat blijkt uit online onderzoek van Regus onder 400 werknemers in de Benelux.
Bijna 80 procent van de werkgevers vindt dat werknemers recht hebben op een ontslagvergoeding, maar meer dan de helft ziet graag een versobering. Ook wil 44 procent een aanpassing van de WW.
Om de arbeidsdeelname van jonggehandicapten (Wajongers) te verhogen, zijn een goede begeleiding en acceptatie door directe collega’s van essentieel belang. Ook openheid over wat zij wel en niet kunnen is belangrijk.
De belangrijkste reden voor ontslag is bij mkb-ondernemingen het niet functioneren van een medewerker. Dit blijkt uit onderzoek van De Raadgevers Bedrijfsjuristen, uitgevoerd door TNS NIPO onder 525 ondernemers in het mkb. Overigens verwacht men dit jaar in totaal minder mensen te moeten ontslaan dan in 2009.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling