Voor kleine werkgevers wordt het vanaf begin volgend jaar minder ingewikkeld om een risico-inventarisatie & -evaluatie (RI&E) op te stellen. Voor organisaties die werken met bepaalde concentraties gevaarlijke stoffen is echter wel een aanvullende RI&E (ARIE) verplicht.
Verblijf op Curaçao telt niet mee voor de AOW-opbouw, omdat het eiland geen onderdeel uitmaakt van het Rijk in Europa. Als hoofdregel voor de volksverzekeringen, waar de AOW een onderdeel van is, geldt dat iemand die in Nederland woont en werkt, AOW opbouwt gedurende 50 jaar, namelijk van zijn 15e tot zijn 65e.
Medewerkers beginnen liever vandaag dan morgen met Het Nieuwe Werken. Ze zien er grote voordelen in, vooral voor de afstemming tussen werk en privé. Hun managers lijken vooralsnog wat minder enthousiast.
Het opzegverbod tijdens ziekte geldt gedurende de eerste twee ziektejaren. Als een werknemer een beroep wil doen op dit opzegverbod, dan moet hij dat binnen twee maanden na de opzegging door de werkgever doen.
Een werknemer gaat tijdens werktijd voor de grap in een doos staan waarin displays worden vervoerd. Hij wordt door de assistent-bedrijfsleider tot de orde geroepen en komt ten val als gevolg van een corrigerend duwtje van deze laatste. Is de werkgever aansprakelijk voor eventuele schade op grond van zijn algemene zorgverplichting? En is hij verantwoordelijkheid voor het gedrag van zijn ondergeschikten?
HR-medewerkers zijn onvoldoende in staat om personeel goed te informeren over hun pensioen. Daarmee laten werkgevers niet alleen de mogelijkheid liggen hun medewerkers te helpen met het maken van de juiste pensioenkeuzes. Ze missen ook de kans zich te onderscheiden met hun pensioenregelingen, die vaak 15 tot 20 procent van de loonsom in beslag nemen.
Ondernemers in Nederland zijn niet voorbereid op een sterke toename van (grijs) verzuim als gevolg van mantelzorgtaken. Veel werkgevers weten niet wat er speelt op het gebied van mantelzorg en vinden het in veel gevallen ook een zaak van de werknemer zelf. Daarnaast blijkt ook dat de werkgever het aantal mantelzorgende werknemers ernstig onderschat.
Hoe Europese landen de rij- en rusttijden interpreteren, verschilt nogal. De verschillen tussen de EU-lidstaten, als het gaat om de interpretatie en handhaving van de rij- en rusttijden, blijven groot, ook na de al genomen initiatieven op dit terrein.
Een sportieve jeugd zorgt voor een gezonde toekomst, ook op het werk. Hoe eerder kinderen beginnen met bewegen hoe meer profijt ze daarvan hebben als ze volwassen zijn. En daar kunnen werkgevers vervolgens ook van profiteren.
De sluitingsplannen voor de onderzoeks- en productieafdelingen van het voormalige Organon in Oss en Schaijk worden uitgesteld tot en met 31 december 2010 zo laat de directie van moederbedrijf MSD, de OR en RvC weten.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling