Onlangs heeft de kantonrechter te Utrecht in kort geding zich gebogen over een zaak waarbij de werkgever en werknemer 18 jaar lang tijdelijke contracten sloten. Op grond van artikel 7:668a lid 1 sub b BW mag je als werkgever in beginsel slechts drie arbeidsovereenkomsten voor bepaalde tijd sluiten, indien deze elkaar met tussenpozen van minder dan drie maanden opvolgen.
De eerste salarisstrook van 2009 kent een aantal nieuwe elementen. Zo verdwijnt de WW-premie, maar gaat de loonbelasting iets omhoog. Om de opbouw van de nieuwe loonstrook duidelijk te maken heeft ADP Nederland een flash-presentatie ontwikkeld die uitleg geeft van alle onderdelen van het nieuwe loonstrookje.
Zo’n 70 procent van de werknemers geeft aan dat het ze niet lukt om tijdens de sollicitatieprocedure te onderhandelen over secundaire arbeidsvoorwaarden. Dat blijkt uit een peiling op de website van FNV Bondgenoten, zo meldt FlexService.
Het aantal bedrijven dat gebruikt maakt van de tijdelijke regeling voor werktijdverkorting (WTV) is sinds de invoering op 1 december opgelopen tot 136. Daarmee is 191.890 uur gemoeid. Dat schrijft minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken) in een dinsdag naar de Tweede Kamer verstuurde brief., zo meldt het AD.
Het afgelopen weekeinde zijn bij het ministerie van Sociale Zaken 15 aanvragen binnengekomen voor de bijzondere werktijdverkorting (WTV). De aanvragen komen van bedrijven over het hele land en vooral uit de metaal/elektrotechnische industrie, toeleveranciers auto-industrie en transport.
Uit controles van de Arbeidsinspectie blijkt dat driekwart van de onderzochte overheidsorganisaties de Arbowet onvoldoende naleeft voor het personeel van de buitendienst. Dit betekent dat de arbeidsomstandigheden van onder meer milieu-inspecteurs, parkeerwachters, rioolwerkers en rattenbestrijders onder druk staan.
Een directeur van een school beschikt over een geheime bankrekening waarop de opbrengsten van de kantine worden gestort. De ‘lief- en leedpot’ zou volgens hem voor allerlei zaken zijn bedoeld, maar wordt alleen door en voor hemzelf gebruikt. Is hier sprake van fraude?
Volgens het ministerie van SZW heeft ruim de helft van de bedrijven die een aanvraag voor werktijdverkorting hebben ingediend, de WTV toegekend gekregen. Volgens de ondernemersorganisatie voor de technologisch-industriële sector, de FME-CWM is de rest afgewezen omdat zij niet voldoen aan een omzetdaling van minstens 30 procent over de afgelopen twee maanden. De ondernemersvereniging vindt de opstelling van Donner dan ook ‘rigide’.
Aan de vooravond van 2009 is het goed om na te gaan wat u op fiscaal gebied nog voor uw onderneming en uw werknemers kunt regelen. Van sommige zaken worden u en/of uw werknemers beter, als u deze even op de lange baan schuift en overhevelt naar 2009. Andere zaken kunt u beter nog vóór de jaarwisseling afhandelen.
Zou u op dit moment willen innoveren, maar vindt u het risico in het huidige wankele economische klimaat te groot? MKB-Nederland en VNO-NCW springen voor u in de bres. Beide organisaties vinden dat de bestaande loonkostensubsidie voor speur- en ontwikkelingswerk moet worden verruimd.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.