U en uw werknemers moeten samen verantwoordelijk zijn voor de eerste zes maanden van de WW. Dat stelt de vakcentrale CNV voor in een brief aan de commissie-Bakker, die op verzoek van het kabinet onderzoekt hoe de arbeidsdeelname kan worden verhoogd, zo meldt Nu.nl.
Het Wetboek van Strafrecht verbiedt het werken met camera's op niet openbare plaatsen. Daaronder valt ook de werkplek. Maar in bepaalde gevallen is het maken van opnamen met een verborgen camera wél toegestaan, zo meldt Managersonline.
Een werkgever moet alle omstandigheden betrekken voordat hij overgaat tot ontslag op staande voet. Dat blijkt maar weer eens uit de zaak die de medewerker van een luchtvaartcateringbedrijf aanspande. Hij werd door zijn werkgever op staande voet ontslagen wegens het eten van cashewnoten die retour kwamen uit een vliegtuig.
Werknemers moeten makkelijker vanaf hun 65e verjaardag kunnen kiezen voor deeltijdpensioen. Nu is het volgens minister Donner (Sociale Zaken) nog te veel ‘alles of niets’ als je de pensioengerechtigde leeftijd bereikt.
Onder leiding van het Functioneel Parket Rotterdam hebben de Sociale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (SIOD), de politie Haaglanden en de vreemdelingenpolitie zeven mensen aangehouden. Zij worden verdacht van het illegaal tewerkstellen van grote aantallen buitenlandse werknemers en uitkeringsgerechtigden in de land- en tuinbouwsector. Dat meldt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.
Een goede loonadministratie is nu meer dan ooit van belang. Sinds 1 januari is het Wetsvoorstel fiscale rechtshandhaving in werking getreden. Daardoor zijn de regels verscherpt voor werknemers die niet zijn opgenomen in de loonadministratie. Dat meldt de Belastingdienst.
Een werkgever heeft in het algemeen de verplichting om zich als goed werkgever te gedragen. Uit deze verplichting vloeit voort dat een werkgever er niet lichtzinnig toe mag besluiten om een werknemer op non-actief te stellen. De werknemer kan immers als gevolg van de non-actiefstelling (reputatie)schade lijden. De werkgever mag de werknemer alleen op non-actief stellen, als hij daarvoor een deugdelijke grond heeft en hij een redelijk belang heeft dat zwaarder weegt dan het belang van de werknemer.
Staatssecretaris Klijnsma van Sociale Zaken heeft aangegeven dat de nieuwe pensioenregels niet per 1 januari 2014 in kunnen gaan maar per 1 januari 2015. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat 2014 het vierde pensioencrisisjaar op rij wordt als de invoering van nieuwe pensioenregels wordt uitgesteld. Extra maatregelen zijn nodig, aldus de ondernemingsorganisaties.
“We hebben een sterk pensioenstelsel, waar we nog steeds apetrots op mogen zijn, maar het gaat hier en daar zorgwekkend kieren en kraken. Daarom moeten we de handen uit de mouwen steken om de problemen van nu op te lossen, en tegelijkertijd de koppen bij elkaar steken om na te denken over het pensioenstelsel van de verdere toekomst. Daarbij gaat het om méér dan de financiële houdbaarheid.”
Onderhandelingen tussen werkgevers en werknemers over de inruil van secundaire arbeidsvoorwaarden voor een hoger nettoloon is trend. Omdat bedrijven onder druk staan en steeds meer letten op kosten, waaronder de loonkosten, en werknemers geconfronteerd worden met stijgende lasten is onderhandelen over een hoger nettoloon orde van de dag.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling