Marissa Meyer, de nieuwe bestuursvoorzitter van Yahoo laat zich gelijk maar even gelden: thuiswerken wordt niet langer getolereerd. Doe je het wel, dan is je Yahoo-bestaan van korte duur en kan je online op zoek naar een andere baan. Te rigoureus volgens Jeroen Riemeijer, initiatiefnemer van InTransition, een samenwerkingsvorm gericht op advies, begeleiding en uitvoering van een reorganisatietraject.
Vakbondsleden bij PGI en Timeos krijgen een extra vrije dag voor studie of voor 1000 euro scholing bij een reorganisatie. Hiermee krijgen ze meer dan hun collega's en dat is voor het eerst zo meldt het AD. Werkgevers zijn tegen, zo laten de werkgeversorganisaties weten.
De Belastingdienst heeft de vijfde uitgave van de 'Nieuwsbrief Loonheffingen 2013' gepubliceerd. In de Nieuwsbrief zijn ook de veranderingen in de 30%-regeling opgenomen. De regeling is op drie punten aangepast.
In de ‘fuzzy firm’ van de 21e eeuw gaat het om netwerken, innovatie en ondernemerschap. Daarbij wordt de projectorganisatie de norm en gaan bedrijven steeds meer in zee met zzp’ers. Volgens hoogleraar Creatief Ondernemerschap Arjan Van den Born is daarbij HR hard nodig.
Een topstylist treedt in 2009 in dienst van een kapsalon. In de arbeidsovereenkomst wordt een concurrentiebeding opgenomen op grond waarvan het de topstylist is verboden om binnen één jaar na het einde van het dienstverband binnen een straal van 30 kilometer van de kapsalon concurrerende werkzaamheden te verrichten.
Het werk is dé plek om nieuwe contacten te leggen en te netwerken, maar hoe zit dat met de liefde? Hoe wordt er gereageerd op een relatie op de werkvloer en hoe ga je er mee om?
De crisisheffing in de loonbelasting die werkgevers verschuldigd zijn op basis van het Begrotingsakkoord 2013 is mogelijk in strijd met het Europees recht. Dit stelt KPMG Meijburg met verwijzing naar een recente uitspraak van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden.
MKB ondernemers zijn slecht geïnformeerd over de plichten die ze hebben ten opzichte van hun medewerkers. Dat blijkt uit deel twee van de MKB Barometer personeelszaken die uitgevoerd is door Markteffect in opdracht van de payrollorganisatie Please onder 400 MKB-ondernemers.
Vakbond CNV Vakmensen heeft een telefonisch crisismeldpunt geopend. Dit omdat ze steeds meer klachten van werknemers krijgen over de eenzijdige aanpassing van arbeidsvoorwaarden door de werkgever zo meldt De Telegraaf.
De participatiewet, waardoor bedrijven met meer dan 25 medewerkers vanaf 1 januari 2015 verplicht worden tenminste 5% arbeidsgehandicapten in dienst te hebben, is voor veel organisaties nauwelijks uitvoerbaar. Zeker niet zolang het UWV bedrijven geen inzicht mag geven in hoeveel van hun huidige werknemers officieel geregistreerd staan als arbeidsgehandicapt.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.