De Hoge Raad heeft het Europees Hof van Justitie gevraagd uitspraak te doen over de afstandsbeperking (150-kilometergrens). Die maakt sinds 2012 deel uit van de 30%-regeling. Pas na het oordeel van het Europese Hof neemt de Hoge Raad een definitieve beslissing over de geldigheid van de regeling.
De werkkostenregeling (WKR) staat toe dat de werkgever de werknemer met een auto van de zaak onder voorwaarden een onbelaste vergoeding geeft voor parkeerkosten bij de woning van de werkgever (als intermediaire kosten). Dat geldt niet voor werkgevers die nog van de overgangsregeling gebruikmaken.
De Bijenkorf gaat vijf van de twaalf filialen sluiten. Niet omdat ze niet winstgevend zijn maar vanwege een strategische keuze. Maar hoewel er een behoorlijk sociaal plan ligt, is de timing voor deze reorganisatie slecht, vindt CNV Dienstenbond.
‘Job crafting’, oftewel de kleine aanpassingen die werknemers zelf maken aan hun werk, is een belangrijke methode tijdens organisatieverandering. Dat is de belangrijkste bevinding van Paraskevas Petrou in zijn proefschrift voor Universiteit Utrecht waarin hij onderzocht wat werknemers zelf kunnen doen om organisatieveranderingen te ‘overleven’.
De EU moet de negatieve gevolgen van het vrije verkeer van werknemers gezamenlijk aanpakken, betogen Lodewijk Asscher en David Goodhart in een ingezonden brief in De Volkskrant.
De initiatiefwet van CDA en Groenlinks ‘flexibel werken’ is klaar om in de Kamer te worden besproken. Het wetsvoorstel moet het makkelijker maken voor werknemers om werk en zorg te combineren.
AWVN wil het prepensioen afschaffen omdat de pensioenregelingen zelf al kostbaar genoeg zijn zo weet BNR.nl te melden. De vakbonden zijn samen met de werkgevers verantwoordelijk aldus de werkgeversvereniging.
Sollicitanten die uit eigen beweging hun collega’s helpen hebben een hoger aanzien bij hun werkgever en krijgen daardoor gemiddeld ruim 100 euro per maand meer aan startsalaris aangeboden dan sollicitanten die zich vooral op hun eigen taken richten. Ook vinden werkgevers werknemers die zich behulpzaam opstellen fijnere en gewildere collega’s om mee samen te werken dan collega’s die zich vooral met hun eigen zaken bezighouden.
Bij de grootste containerterminal van Europa te Rotterdam zijn maar liefst 2200 werknemers werkzaam. Deze werknemers werken in verschillende roosters, welke zijn vastgesteld in samenspraak met de vakbonden en/of de OR. Elk rooster heeft zijn eigen specifieke kenmerken. Zo varieert de gemiddelde arbeidsduur per week, worden er verschillende toeslagen gehanteerd en worden verschillende aantallen vakantiedagen opgebouwd. Dertig werknemers waren van mening dat de werkgever onterecht onderscheid maakt naar arbeidsduur en stapten naar de rechter.
Een werknemer krijgt ruzie met zijn baas, die tevens eigenaar is van de onderneming. De woordenwisseling mondt uit in een gevecht. De werkgever ontslaat de werknemer vervolgens op staande voet. Is dit ontslag terecht?
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.