De gemiddelde loonstijging komt dichter in de buurt van inflatie. Dit komt doordat het CPB voor 2014 een lagere inflatie raamt (2 procent) dan voor 2013 (2,75 procent). Daarnaast is de gemiddelde loonstijging iets toegenomen (van 1,4 procent in september naar 1,6 procent in oktober) zo meldt werkgeversvereniging AWVN.
Nederlandse werknemers willen best een deel van hun salaris inleveren als zij daarvoor een grotere leaseauto, een beter pensioen of een inhoudelijk interessantere baan terugkrijgen. Meer dan 41 procent van de werknemers zou voor die laatste optie zelfs 4,1 procent van hun nettosalaris inleveren. Dat blijkt uit het Nationaal Salaris Onderzoek van Intermediair onder ruim 109.000 Nederlanders. Het onderzoek is uitgevoerd in samenwerking met Nyenrode Business Universiteit.
13,2 procent van de ondervraagde Nederlandse werknemers houdt het komende jaar zeker rekening met een loonsverhoging hoger dan de inflatiecorrectie en 33,8 procent denkt dat het beide kanten op kan. Dit blijkt uit de Pay Optimism Scale 2013 onder 1.020 respondenten wereldwijd van HR-dienstverlener NGA Human Resources.
Het totale aantal beroepsziektemeldingen was in 2012 lager dan in 2011. De bouw vertoont het laagste aantal beroepsziekten sinds de voorgaande drie jaren. Dit blijkt uit ‘Kerncijfers Beroepsziekten 2013’ van het Coronel Instituut voor Arbeid en Gezondheid/ Nederlands Centrum voor Beroepsziekten AMC.
Om flexmedewerkers een stapje meer te laten zetten en voor langere tijd aan je te binden is de leidinggevende cruciaal zo blijkt uit het afstudeeronderzoek Strategisch HRM van Judith Anne van Delft.
Het wetsvoorstel Gecombineerde vergunning voor verblijf en arbeid (GVVA) is aan de Tweede Kamer aangeboden. De GVVA is een vergunning die vreemdelingen van buiten de EU, EER en Zwitserland recht geeft in Nederland te verblijven en te werken voor een periode langer dan drie maanden.
Tijdens de herfstvakantie zijn veel werknemers vrij. En dan bij voorkeur ook echt vrij, blijkt uit een poll van online carrièreplatform Monsterboard.nl. Want bijna de helft van de Nederlandse werknemers (48 procent) vindt het onacceptabel als gevraagd wordt te werken tijdens de vakantie.
Oudere gemeenteambtenaren moeten onder voorwaarden met vroegpensioen kunnen. Hierdoor kunnen gemeenten jongere, hoger geschoolde ambtenaren aannemen die beter uit de voeten kunnen met de nieuwe taken die de gemeenten er vanaf 2015 bij krijgen. Dit is de stelling van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) aldus De Volkskrant.
Werkneemster zegt tijdens een teambijeenkomst dat als een collega wordt ontslagen, zij ontslag neemt. De werkgever verkrijgt een ontslagvergunning vanwege de verstoorde arbeidsrelatie en zegt de arbeidsovereenkomst van de werkneemster op. Werkneemster vordert EUR 120.000,00 in verband met kennelijk onredelijke opzegging.
Minister Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wil de ketenbepaling verscherpen. Heeft dat wel zin? Want uit onderzoek naar de flexibele arbeidsmarkt van het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) blijkt dat maar bij 3 procent van de tijdelijke arbeidskrachten een onderbreking van drie maanden wordt ingelast om een vast dienstverband te omzeilen.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.