Zweedse werknemers zijn twintig keer zo duur als Bulgaarse zo blijkt uit onderzoek van het Europees bureau voor de statistiek, Eurostat.
Uw streven is natuurlijk dat iedere medewerker ’s avonds gezond naar huis gaat en geen nadelige gevolgen heeft van het werk. Toch worden elk jaar veel werknemers (langdurig) ziek door de arbeidsomstandigheden op het werk.
Tienduizenden Nederlanders dreigen na hun pensionering tot € 2.000 per jaar mis te lopen als gevolg van plannen van pensioenfondsen om op grote schaal kleine pensioenen af te kopen. Dat stelt vakbond FNV Bondgenoten.
De verplichte verzekering voor de Ziektewet kent een nawerkingsregeling, waardoor onder bepaalde voorwaarden ook na het beëindigen van de dienstbetrekking toch nog recht op uitkering bestaat.
Een concurrentiebeding is ook geldig als dit niet in de arbeidsovereenkomst zelf is opgenomen, maar wordt verstrekt als bijlage bij een brief die door de werknemer is ondertekend. Dat blijkt uit een recente uitspraak van de Hoge Raad (LJN: BC0384).
Een werkgever kan zijn werknemer onbelast kleding verstrekken als aan bepaalde voorschriften is voldaan. Die voorwaarden moeten dan wel streng worden nageleefd, zo blijkt uit verschillend juridische uitspraken.
Stagiairs worden vaak niet goed begeleid in bedrijven. Dat is althans de mening van docenten, zo blijkt uit het Nationaal Stage Onderzoek Docenten 2008 van stagebemiddelaar Stageplaza.nl.
Een veel lager dan geplande werkgeversbijdrage is een belangrijke oorzaak voor de actuele tekorten van de overheid op de kinderopvang. Dat blijkt uit een analyse door het bureau Buitenhek Management & Consult in Utrecht.
Als het aan staatssecretaris De Jager van Financiën ligt kunnen werknemers geboren na 1950 niet langer individueel bijsparen voor een vroeger pensioen.. Hij heeft daarmee de woede op de hals gehaald van vakbonden en werkgevers. Extra pensioenopbouw is volgens De Jager tegen de wet en hij is dan ook niet van plan zijn besluit van 1 januari 2006 te wijzigen.
Wanneer gaat kwajongensgedrag over in intimidatie? Een vervoerafhandelingsbedrijf ontslaat zijn voorman op staande voet wegens pesterijen jegens een homoseksuele collega. De voorman meent dat het gaat om ‘normaal gedrag tussen collega’s’. De rechter in Haarlem deed uitspraak (Kantonrechter Haarlem, 26 maart 2008, LJN: BC 8945).