De laatste tijd zie en hoor je alleen maar berichten dat organisaties gaan snijden in de personeelskosten. Ook dit jaar is ongeveer 40 procent van de werkgevers voornemens om te gaan snijden in de personeelskosten. Het hardnekkige geloof is dat personeel een kostenpost is.
Philips-werknemers krijgen de komende twee jaar 6,1 procent loonsverhoging. Wel gaan ze gefaseerd pensioenpremie betalen.
De helft van de werknemers met een in 2013 afgesloten cao krijgt geen collectieve loonsverhoging. Daar waar het loon wel stijgt is dit minder dan in 2012. Wel komen meer dan in voorgaande seizoenen afspraken over eenmalige uitkeringen voor. Afspraken over duurzame inzetbaarheid daarentegen nemen af. Dat stelt werkgeversvereniging AWVN in haar maandelijkse voortgangsrapportage over het cao-seizoen.
Nederlandse werknemers hebben nog steeds een stuwmeer aan verlofdagen. Vakbond CNV grijpt dit aan door werkgevers op te roepen vakantiedagen af te kopen. Bovendien stelt de vakbond voor een belastingtarief van 25 procent in te voeren voor het verkopen van verlofdagen. Dat is volgens voorzitter Piet Fortuin ‘turbo’ voor de economie.
Zonder stemming is nu ook de Eerste Kamer akkoord gegaan met de voorgestelde wijziging van de Wet op de ondernemingsraden (WOR) over onder meer de financiering van de scholing voor ondernemingsraden en de handtekeningplicht voor niet-vakbondsleden bij kandidaatstelling voor de ondernemingsraad.
Ooit leek flexwerken een futuristisch idee, maar dankzij technologische mogelijkheden, vastgoed vraagstukken en wensen van medewerkers, is het nu normaal geworden.
Op verzoek van staatssecretaris Weekers van Financiën heeft Actal vorige maand over de verkenning ‘Aan het werk met de werkkostenregeling’ advies uitgebracht over de plannen voor de vereenvoudiging van de werkkostenregeling (WKR). Uiterlijk in 2015 moeten alle bedrijven de WKR gebruiken.
Amsterdamse ambtenaren die vanwege een reorganisatie naar een lagere functie worden overgeplaatst, behouden hun oude salaris. Amsterdam heeft dit afgesproken met de vakbonden zo weet De Telegraaf te berichten.
Sinds 2008 zijn de pensioenpremies met 16 procent gestegen. Dit door de dekkingsproblemen bij de pensioenfondsen. Tegelijk zijn werknemers minder pensioen gaan opbouwen zo blijkt uit onderzoek van het Financieele Dagblad.
Over inhoud, nut en noodzaak van mentoring in arbeidsorganisaties en de taak en rol van de mentor en mentee.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.