De Wet werk en zekerheid wordt zoals het er naar uitziet op 3 juni in de Eerste Kamer behandeld. Als de wet wordt aangenomen - waar het wel naar uit ziet - dan betekent dit dat al per 1 juli aanstaande de eerste wijzigingen ingevoerd gaan worden. Het is wel aardig in dit verband te wijzen op een paar aandachtspunten.
Staatssecretaris Wiebes van Financiën heeft op 20 mei j.l. een nieuw besluit gepubliceerd over reiskostenvergoedingen en privégebruik auto. Het besluit is een actualisering van het besluit van 19 december 2010. De wijzigingen zijn voor het merendeel redactioneel van aard.
“De overheid moet zich minder richten op het tegengaan van flexibilisering van de arbeidsmarkt, maar moet zich meer focussen op de houdbaarheid van het systeem van vaste contracten,” stellen de werkgeversorganisaties.
Inmiddels zijn er in de praktijk verschillende voorbeelden van flexibele organisaties, waarvan in Nederland Finext en Buurtzorg de meest aansprekende zijn. Hoe kunnen we de principes die zo goed werken bij kleine, innovatieve, creatieve en/of professionele organisaties vertalen naar meer universele principes die ook voor grotere, al gevestigde organisaties werken? Tien van deze principes op een rij.
Gemiddeld 15% van de mensen die een opleiding hebben gevolgd, zullen nooit een poging doen om het geleerde in de praktijk te brengen. Van de rest vertoont weer slechts 15% blijvend veranderd gedrag met winst voor de organisatie. Dat betekent dat 70% van de mensen al snel terugvalt in oud gedrag. Dit toont onderzoek aan van Robert Brinkerhoff van de Western Michigan University.
Na de wijzigingen van 1 januari 2014 vindt opnieuw een verlaging van de pensioenopbouw plaats. De fiscale ruimte om pensioen op te bouwen wordt kleiner. Een overgrote meerderheid van de pensioenregelingen moet hierdoor per 1 januari 2015 (opnieuw) worden gewijzigd.
Welke maatregelen achten bedrijven belangrijk voor het stimuleren van zogenaamde intrapreneurs. Bij een derde van de Nederlandse bedrijven is toegang tot senior management van groot belang, gevolgd door het volgen van bijscholingsprogramma's en het hebben van open-kantoren.
De laatste winna(a)res van de HR Challenge is bekend: Arieke van Geemert (24) gaf de meeste goede antwoorden in de snelste tijd. Zo jong en dan al zo deskundig? Daar willen we meer van weten.
Als business manager spreek ik dagelijks met klanten over leren en ontwikkelen. Het valt mij op dat velen met dezelfde vragen zitten.
Elke werknemer heeft recht op vakantiebijslag. Het maakt daarbij niet uit of de werknemer een vast of tijdelijk dienstverband heeft. Dit artikel zet de wettelijke regels voor de vakantiebijslag op een rij.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.