Manager klinkt als een functie op zich, maar onder deze titel kunnen verschillende ‘rollen’ worden uit gevoerd. Elke rol biedt andere mogelijkheden voor HR en belangrijke lessen voor de manager. In dit artikel verkennen wij de vijf belangrijkste rollen die de manager kan aanwenden om op een hoge prestatiecultuur verder te bouwen en deze te behouden. Ook wordt er gekeken hoe deze rollen kunnen dienen als strategische hefboom voor HR om werknemersbetrokkenheid op te vergroten en in stand te houden.
Het wordt steeds duidelijker. De fietsregeling zoals we die jarenlang hebben gekend, houdt op te bestaan. Vanaf 1 januari 2015 hebben we te maken met de Werkkostenregeling (WKR). Betekent dit dat je als werkgever niks meer voor je fietsende medewerker kunt doen? Nee hoor!
Tegenwoordig zijn veel afgestudeerde jongeren bereid om ter aanvulling van hun cv extra werkervaring op te doen onder de noemer ‘het volgen van een stage’. Dit om op die manier aantrekkelijker te zijn voor een potentiële werkgever. Dit is echter niet zonder risico.
In de Autobrief 2 gaat staatssecretaris Wiebes van Financiën verder in op de plannen voor de autobelastingen die per 1 januari 2016 worden ingevoerd. Deze brief zal echter na Prinsjesdag - in het laatste kwartaal 2014 - naar de Tweede Kamer worden gestuurd. In Autobrief 2 geeft het kabinet zijn visie over de autobelastingen voor 2016 tot en met 2019.
Het stelsel rondom de Ziektewet en WGA kan per 1 januari 2016 eerlijker en eenvoudiger voor werkgevers. Dat stelt verzekeringsmakelaar en risico-adviseur AON in een brief aan minister Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.
Als organisaties succesvol talent willen managen, moeten ze daarvoor de tijd nemen. Tijd om de kernwaarden van je organisatie expliciet te maken, tijd om in teams verbinding en vertrouwen te creëren en tijd om mensen die geschikt zijn om te gaan leidinggeven zich daarin te laten ontwikkelen. Dat is de kernboodschap van Michiel Schoemaker, die zich al enkele decennia in verschillende hoedanigheden bezighoudt met dit onderwerp.
Naar alle waarschijnlijkheid stijgt de basispremie in de zorg in 2015. De oorzaak van de stijging komt doordat werkgevers te veel hebben meebetaald aan de zorgpremie en daarvoor wettelijk moeten worden gecompenseerd. Ook het overhevelen van zorgtaken naar de gemeenten speelt een rol.
De Sociaal-Economische Raad (SER) wil geen gemorrel aan de huidige regelingen voor onwerkbaar weer en werktijdverkorting en is geen voorstander van het samenvoegen in de Calamiteitenregeling WW. Dat is het advies van de SER aan minister Asscher van Sociale Zaken.
Organisaties moeten hun benadering ten opzichte van de traditionele HR-cyclus van performance reviews herzien. Performance reviews zijn vaak gebrekkig. En waarom zou je een heel jaar wachten voordat je gaat zitten met jouw manager om feedback te ontvangen voor je performance?
Voldoende aandacht besteden aan de teammoraal is niet alleen essentieel voor het vasthouden van mensen. Het houdt werknemers ook loyaal en productief. Tim Stone van Polycom met vijf tips voor het optimaliseren van de medewerkerstevredenheid.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.