Menig ondernemer en HR-professional zal het hoofdpijn bezorgen, het opstellen van een goed functieprofiel. Want wat moet er in het document komen te staan, wie zoek je nu eigenlijk en wat moet deze persoon kunnen? Wat bepaalt of iemand succesvol gaat zijn? Wat maakt een functieprofiel aantrekkelijk? Zoveel zaken om over na te denken! Dat ondernemers en HR-professionals uit het MKB dit lastig vinden blijkt uit kwalitatief onderzoek van Randstad Direct.
Minister Asscher heeft een evaluatievoorstel Wwz opgezet om de doeltreffendheid en doelmatigheid van de veranderingen in de WW, het ontslagrecht en de flexregels vast te stellen. Het Bureau Onderzoek en Rijksuitgaven (BOR) laat echter niets heel van het evaluatievoorstel aldus de Volkskrant.
Werknemers die in een ander EU-land aan de slag gaan moeten hetzelfde loon krijgen als hun collega’s in het gastland die het hetzelfde werk verrichten. Dat stelt de Europese Commissie (EC). De EC wil met de aanpassing oneerlijke concurrentie en uitbuiting tegengaan.
Er bestaat nog veel onduidelijkheid over de modelovereenkomsten die de VAR op 1 mei vervangen. Veel werkgevers zijn bang voor eventuele bedrijfsrisico’s blijkt uit een rondgang van HR-dienstverlener Tentoo. Bent u DBA-proof?
Scope, planning, infrastructuur, rapportage... Er zijn in elk project een aantal 'spelregels' te definiëren voor goed projectmanagement. Een checklist voor HR in chronologische volgorde.
Minister Asscher zegt bereid te zijn de transitievergoeding voor werknemers na twee jaar ziekte te schrappen als de werkgever zich aantoonbaar goed heeft ingespannen voor re-integratie. Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden dat de werkgevers hun problemen met de Wwz met cijfers moeten onderbouwen.
Als de werkgever zich aantoonbaar goed heeft ingespannen voor re-integratie is minister Lodewijk Asscher (Sociale Zaken) bereid de transitievergoeding voor werknemers na twee jaar ziekte te schrappen.
Het bekende cliché 'een klacht is een kans' zal waar zijn, maar hoe doe je dat in de praktijk? Negen praktische tips om de klant voor u te winnen.
Nu de Wet werk en zekerheid is ingevoerd blijkt het voor werkgevers lastiger geworden om ontbinding te krijgen. Werkgevers moesten bij de kantonrechter voorheen ook al bewijzen dat het ontslag terecht is maar nu worden aan dossiers hogere eisen gesteld. Waar kantonrechters voor de Wwz zo’n 12 procent van de aanvragen afwezen, is dat nu zo’n 20 procent. Enkele tips en aandachtspunten.
Met de invoering van de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties (wet DBA) vervalt vanaf 1 mei a.s. de Verklaring Arbeidsrelatie (VAR). Ter vervanging van de VAR kunnen opdrachtgevers en zelfstandigen zonder personeel – als zij dat willen – een voorbeeldovereenkomst van de Belastingdienst gebruiken om vooraf zekerheid te hebben over hun arbeidsrelatie en zo te weten dat er geen sprake is van een dienstbetrekking. Belangrijke voorwaarde hierbij is dat conform deze overeenkomst wordt gewerkt.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling