Enige tijd geleden kwam het kabinet met een voorstel voor de aanpak van het knelpunt rondom de transitievergoeding bij langdurig arbeidsongeschikten. Om het knelpunt aan te pakken zou de transitievergoeding in deze gevallen worden gecompenseerd. Daarnaast kwam het kabinet met een voorstel met betrekking tot de transitievergoeding bij ontslag om bedrijfseconomische redenen. Inmiddels ligt er een wetsvoorstel. Wat staat hier precies in?
Het wetsvoorstel van demissionair minister Asscher om de kosten van de transitievergoeding bij ontslag na langdurige arbeidsongeschiktheid niet langer voor rekening van de individuele werkgever te laten komen, kan niet op goedkeuring van de Raad van State rekenen. Asscher geeft echter aan toch met de plannen door te gaan.
Medewerkers optimaal klaarstomen voor een nieuwe toekomst. Dat was de taak van het HR-transitieteam bij de reorganisatie van WestlandUtrecht Bank. Een opgave. HR-verantwoordelijke Femke Lans: "Er waren mensen die hun laatste sollicitatiebrief nog op een typemachine hadden geschreven."
Nederlandse werknemers beoordelen hun werkomgeving positiever dan werknemers uit andere Europese landen. 63% van de Europese werknemers omschrijft de werkomgeving als negatief. In Nederland is dit percentage 47% en Italië en Hongarije zijn het minst tevreden met 74%.
Maar liefst vier op de tien medewerkers ervaren hun werk als niet zinvol. Zij zijn minder bevlogen in hun werk, hebben geen regie en laten hun baan niet aansluiten op hun drijfveren en talent. Hierdoor zijn zij minder gelukkig dan medewerkers die hun werk wel zinvol vinden. Dit terwijl werknemers die gelukkig zijn, het verschil maken voor organisaties.
People analytics kent een stormachtige groei. Veel multinationals zijn er al volop mee bezig. Maar het vakgebied wordt omringd door vraagtekens. Gaan de ontwikkelingen niet te snel? Hoe zorgen we dat we meten wat we willen meten? En hoe zit het met de privacy van onze werknemers?
In 2016 was de gemiddelde leeftijd waarop werknemers met pensioen gaan 64 jaar en 5 maanden, net als in 2015. Het is voor het eerst in 10 jaar dat de gemiddelde pensioenleeftijd niet is gestegen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.
Als gastheer en gastvrouw weten wij ons vanuit intrinsieke motivatie heel goed voor te bereiden op de komst van onze gasten thuis. Hoe vertaalt zich dat naar hospitality bij het in dienst treden van nieuwe medewerkers?
Robotic Process Automation (RPA) ontwikkelt zich in een rap tempo, ook binnen het HR-domein. Maar wat houdt het in en waarom is het van toegevoegde waarde voor de HR-afdeling? En waar moet je op letten bij het toepassen van RPA?
Leeftijd wordt door Europese werknemers als grootste belemmering genoemd voor carrièreontwikkelingen. Vriendjespolitiek en het gebrek aan mogelijkheden bij de huidige werkgever zijn de twee opeenvolgende obstakels die de loopbaanontwikkeling belemmeren. Met name werknemers in Nederland (24%) en Zwitserland (21%) zeggen dat leeftijd hun doorgroeimogelijkheden in de weg staat.