Werkgevers zouden het door hun werknemers opgebouwde pensioen moeten vermelden op het maandelijkse loonstrookje, zodat de werknemers beter op de hoogte blijven van hun oudedagsvoorziening. Dat vindt maar liefst 77 procent van 2.150 door Stichting Pensioenkijker.nl ondervraagde werknemers. Zo meldt Zibb.nl.
Weet u al wat u uw werknemers dit jaar met kerst gaat geven? Onderzoeksbureau TNS Nipo heeft voor u onderzocht wat medewerkers in 2008 het liefst in hun kerstpakket zouden willen zien. Evenals vorig jaar is dat een foto op linnen, zo meldt Salarisnieuws.nl.
Binnen de professionele dienstverlening staan zware onderlinge concurrentie en scherpe prestatiegerichtheid het smeden van een hecht collectief in de weg. Door het individuele karakter van deze sector is het ook moeilijk mensen binnen boord te houden. En dat heeft negatieve gevolgen voor de medewerkerstevredenheid.
Steeds vaker wordt partijen met arbeidsconflict mediation geadviseerd om tot een oplossing te komen. Aan een mediationtraject zijn enkele voorwaarden verbonden. Eén daarvan is geheimhouding. Schending van deze voorwaarde kwam een werknemer in een recente ontbindingsprocedure bij de kantonrechter in Gouda duur te staan.
De eerstedagsmelding moet zo snel mogelijk worden afgeschaft. Dat stelt de Commissie Regeldruk Bedrijven in haar eerste advies aan het kabinet. De commissie adviseert verder om de Wet Identificatieplicht aan te passen.
Kan een werkgever met toestemming van de ondernemingsraad een eenzijdige wijziging in de arbeidsvoorwaarden van een individuele werknemer doorvoeren? Deze kwestie speelde onlangs in een zaak van de kantonrechter in Arnhem (LJN: BD4244).
Hoe toont ú uw waardevolle personeel uw waardering in deze huidige krappe arbeidsmarkt én in deze drukke vakantieperiode? Luchtvaartbeveiligingsbedrijf I-SEC Nederland verlootte vorig jaar televisies onder het personeel. Morgen zal het bedrijf één van haar medewerkers verblijden met een splinternieuwe Toyota Aygo.
Als werkgever moet u in verband met de identificatieplicht kopieën van de identiteitsbewijzen van werknemers in uw personeelsadministratie bewaren. Maar wat hoort u te doen als één van uw medewerkers een nieuw paspoort krijgt? Is het dan de bedoeling dat u een kopie van dit nieuwe identiteitsbewijs opneemt?
Mannen verdienen nog altijd meer dan vrouwen, maar het verschil wordt kleiner. Gemiddeld genomen verdienen mannen 11,8 procent meer dan vrouwen in ogenschijnlijk dezelfde functie. Vorig jaar was dit nog 18 procent.
De bevallingsdatum van een zwangere werkneemster hoeft niet meer aan het UWV te worden doorgegeven. De koppeling van gegevensbestanden tussen UWV en Gemeentelijke Basisadministratie maakt deze administratie verplichting niet meer nodig.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.