Bij arbeidsongeschiktheid langer dan twee jaar kan een werkgever een ontslagvergunning bij UWV WERKbedrijf aanvragen. De werkgever moet dan aantonen dat de arbeidsongeschikte werknemer naar verwachting niet binnen 26 weken zal herstellen, en dat hij geen mogelijkheid heeft de werknemer binnen 26 weken (eventueel na scholing) te herplaatsen in een andere functie. Hiernaast bestaat de mogelijkheid ontbinding van de arbeidsovereenkomst te vragen bij de kantonrechter.
Een werknemer met een hoge functie wordt aangesproken op vermoedens dat hij onder werktijd onder invloed van alcohol verkeert. Kunnen werkgevers een alcoholtest op de werkvloer verplicht stellen?
Het komt nogal eens voor dat een ondernemingsraad een deskundige inschakelt. De vraag is in hoeverre de kosten van deze deskundige voor rekening van de ondernemer komen.
In een situatie wanneer werknemer stelt dat hij ziek is maar de werkgever daar aan twijfelt, is het belangrijk dat er tijdig een deskundigenverklaring wordt opgesteld en in de procedure wordt overgelegd.
Als een werknemer zijn baan opzegt, dan moet die opzegging duidelijk zijn waardoor er geen sprake is van twijfel. Als de werknemer op de opzegging wenst terug te komen omdat hij het niet zo bedoeld had of zich niet bewust was van de gevolgen. Is het aan de werkgever de werknemer weer te voorzien van werk.
De FNV is voorstander van een flexibele pensioenleeftijd die kan verschillen tussen sectoren. Het pensioen van werknemers gaat dan in op een moment dat afhangt van de gemiddelde levensverwachting per sector. Zo melden het ANP en de Telegraaf.
Demissionair minister De Jager van Financiën heeft begin dit jaar (in de hoedanigheid van staatssecretaris) een nieuw besluit inzake de interpretatie van het werkgeversbegrip in internationaal verband uitgebracht.
Bent u het oneens met het gedifferentieerde premiepercentage WGA, dan kunt u de Belastingdienst vragen om de lijst met de uitbetaalde WAO- en WGA-uitkeringen per werknemer. De fiscus stuurt dan de instroomlijsten met de arbeidsongeschiktheidsuitkeringen per werknemer op.
Giuseppe van der Helm, directeur van de Vereniging van Beleggers voor Duurzame Ontwikkeling (VBDO), stelt dat de nadruk de komende tijd moet komen te liggen op het verduurzamen van bonussen. Dit kan door deze te baseren op het realiseren van duurzame doelstellingen.
De Verkeers Informatie Dienst stelt dat de verkeersintensiteit daalt met 20 procent -vergelijkbaar tijdens de vakantieperiode- er geen knelpuntfiles meer zijn. Een belangrijk middel om het fileprobleem op te lossen is flexibel werken. Voor de concrete invoering hiervan heeft Qidos het kennisplatform www.flexibelwerken.nl geïntroduceerd, met visies en best practices van werkgevers, vakbonden en organisaties.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.