Van situatieve arbeidsongeschiktheid is sprake wanneer er dusdanige omstandigheden op het werk zijn, dat de werknemer niet meer in staat is zijn werkzaamheden te verrichten. De werknemer heeft in dat geval slechts recht op doorbetaling van zijn salaris indien hij aantoont dat de oorzaak van het 'niet-meer-door-een-deur-kunnen' voor rekening komt van de werkgever.
Bijna de helft van de Nederlandse hoger opgeleiden wil niet in het buitenland werken. Dit blijkt uit een internationaal onderzoek van carrièresite StepStone.
Nederlanders werken het liefst maximaal 25 tot 28 uur per week. Mensen met een contract voor zoveel uren zijn het meest tevreden. Dat blijkt uit de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden (NEA) 2007, zo meldt Nu.nl.
Bent u van plan met uw werknemers een leuke reis te gaan maken? Lees dan eerst even hoe de fiscus en de rechtbank daarover denken.
De administratieve lasten van bedrijven kunnen snel en betrekkelijk eenvoudig worden verminderd als het kabinet het loonbegrip van drie heffingen uniformeert. Een aanzienlijke versimpeling ligt binnen handbereik. Dat stellen Flip de Kam, hoogleraar economie van de publieke sector, en fiscaal jurist Willem Stevens in een artikel in het Financieele Dagblad.
De belastingvrije kilometervergoeding van 19 cent wordt niet aangepast aan de hogere brandstofprijzen. Dat heeft staatssecretaris De Jager van Financiën gezegd in antwoord op vragen van VVD-kamerleden Remkes, Weekers en Blok, zo meldt NUzakelijk.nl.
Het Haagse hof neemt voortaan de kantonrechtersformule verminderd met 30 procent als uitgangspunt bij 'kennelijk onredelijk' ontslagzaken. Dinsdag heeft het hof in hoger beroep voor het eerst op basis hiervan uitspraak gedaan in zeven los van elkaar staande ontslagzaken. Zo meldt het Gerechtshof ’s Gravenhage en MKB-Nederland.
Het UWV en Boaborea, de koepel van re-integratiebureaus, zijn 15 oktober 2008 een campagne begonnen om werkgevers te stimuleren Wajongers in dienst te nemen. De Wajongers, G-krachten genoemd in de campagne, willen graag werken, maar vinden moeilijk een baan omdat zij beperkingen hebben.
Er zijn aanwijzingen dat de omzetten in de uitzendmarkt omlaag gieren in deze weken. Werkgevers zouden terughoudend zijn met het inhuren van tijdelijk personeel vanwege recessievrees en de kredietcrisis. Dat schrijft Het Financieele Dagblad donderdag.
Als u iemand op een belangrijke positie schorst, wilt u zo snel mogelijk vervanging regelen. Wees daarbij terughoudend met het onvoorwaardelijk benoemen van een opvolger.