De personeelsafdeling is het afgelopen decennium met een vijfde gekrompen. Volgens onderzoeker Berenschot ‘past dit in de trend dat medewerkers en managers zelf meer verantwoordelijk worden voor personeelsvraagstukken’. Zou het werkelijk? Van die ‘trend’ is in de praktijk vaak nog niet zo veel terug te zien. Wél dat er de afgelopen jaren ook op het aantal HR-medewerkers flink is bezuinigd.
Richard Oosten is HR-applicatiebeheerder bij DAS. Bij DAS moest in korte tijd een reeds bestaand HR-systeem opnieuw geïmplementeerd worden. Ondanks de complexiteit van het systeem en een forse tijdsdruk verliep het traject soepel. Belangrijke succesfactoren? Besteed veel aandacht aan een goed Functioneel Ontwerp en voorkom dat de functioneel beheerder de enige kennisdrager is: 'Je moet er echt voor zorgen dat de vertegenwoordigers van HR naar de business heel goed op de hoogte zijn van de werking van het systeem.'
“Flexibele arbeid is binnen tien jaar de norm in Nederland.” Dat zegt algemeen directeur Raymond Wijnands van de Poel Nederland. De verschuiving die Wijnands signaleert gaat snel; niet alleen ziet hij steeds meer flexibele arbeid op hogere managementfuncties, ook verandert onmiskenbaar de verhouding vast/flex in meer traditionele sectoren als overheid en finance.
Staatssecretaris Weekers van Financiën heeft een (eerste) nota van wijziging ingediend bij de wetsvoorstellen Belastingplan 2014 en Overige Fiscale maatregelen 2014. De wijzigingen betreffen onder meer een lagere bijtelling voor volledig elektrische auto’s en aan voor werkgevers een gedeeltelijke teruggaaf basispremie AOF (Arbeidsongeschiktheidsfonds).
70 procent van de Nederlandse managers geeft aan dat HR niet of slechts bij onderdelen van leantrajecten betrokken is. Ook zijn de meningen verdeeld over de rol die HR zou moeten spelen. Dit terwijl het falen van lean in 1 op de 3 gevallen wordt toegeschreven aan een gebrek aan aandacht voor het menselijke aspect van lean. Zo constateert ISBW Opleiding & Training op basis van haar onderzoek naar de status van lean in Nederlandse organisaties onder 228 managers in het Nederlandse bedrijfsleven.
Het komt herhaaldelijk voor dat werknemers niet direct akkoord gaan met een verlaging van salaris/loon als de werkgever zegt dat het niet goed gaat met het bedrijf. Wat kunt u doen om een ‘nee’ tegen loonsverlaging zoveel mogelijk te voorkomen?
Een organisatie wordt bepaald door zijn leider(s). Wie zou zich Virgin kunnen voorstellen zonder Branson, of Dyson zonder Dyson? Toch is een organisatie meer dan alleen zijn leider: Apple is met succes en zonder veel imagoschade overgegaan naar Tim Cook. .
Ruim 40 procent van de werknemers is onzeker over de toekomst van zijn baan. Ook werkt bijna 50 procent zeer geregeld onder hoge tijdsdruk. Dit blijkt uit de Gewoon Goed Werk Meter, een permanent onderzoek van FNV Bondgenoten waaraan tot nu toe ruim 13.000 mensen hebben meegedaan.
Werknemers ouder dan 55 jaar kunnen in het kader van de Regeling voor vervroegd uittreden (RVU) in overleg met u hun opgespaarde verlofuren opnemen voorafgaand aan hun AOW-gerechtigde leeftijd. Wees alert en let op de addertjes onder het gras.
De werkgelegenheid in Nederland kan betrekkelijk eenvoudig omhoog. Met het invoeren van een systeem van dienstencheques, zoals gebruikt in België, zouden binnen korte tijd tot 125.000 nieuwe banen kunnen worden gecreëerd voor laag en midden geschoolden. Daarnaast zorgt dit systeem voor een verschuiving van ‘zwart’ naar wit voor een totaal van 228.000 banen.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling