Hoewel de Belastingdienst de laatste tijd regelmatig in zwaar weer verkeert, is het werkgeversimago nog altijd goed voor voldoende instroom. Onder de bezielende leiding van Jenny Thunnissen is onder meer het zogenoemde ‘ collegiaal management’ ingevoerd en komen steeds meer managers van buiten. “Geen problemen zonder oplossingen.”
Succesvolle HR-professionals binnen de rijksoverheid zijn in de eerste plaats uitstekende projectmanagers. Ze profileren zich als voortvarende expeditieleiders die weten dat ‘het avontuur’ alleen kan slagen als het gehele team goed opereert en als er voldoende draagvlak is voor de expeditie. Bij het bepalen van de strategische HR-agenda voor de lange termijn schieten ze nog tekort.
Werknemers die te maken krijgen met een reorganisatie ervaren vaak dat de organisatie hun verplichtingen wijzigt zonder dat ze daarin worden gekend. Hun zogenoemde psychologische contract wordt geschonden en werknemers gaan zich negatief gedragen of verlaten het bedrijf.
Het HR Shared Service Center (SSC) wordt gezien als een manier om de professionaliteit en kwaliteit van de HR-dienstverlening te verhogen en tegelijkertijd de kosten te verlagen. Ondanks de populariteit van het concept zijn de succesverhalen op één hand te tellen.
Met de overname van AXA en Zwitserleven staat Sjoerd van Keulen aan het hoofd van de tweede levensverzekeraar van Nederland, SNS REAAL. Zijn recente uitverkiezing tot ‘Topman van het jaar 2007’ komt voor velen dan ook niet als een verrassing. “Ik ben meer een aanvaller dan een verdediger.”
De generatie jongeren die momenteel de arbeidsmarkt bestormt is verwend en stelt veel te hoge eisen aan werkgevers. Naast een goede balans tussen werk- en privéleven hecht ze sterk aan zingeving en bezieling. De HR-afdeling moet zijn wervingsbeleid drastisch veranderen om deze mensen binnen te halen.
Samenwerken. Je kunt tegenwoordig geen seminar of congres bezoeken of het onderwerp staat wel ergens op de agenda. Vaak genoemde argumenten zijn kostenvoordelen, gratis kennisdelen, kruisbestuivingen of het creëren van meer dynamiek. Maar is dat wel zo? In een interview met drie heren die hun sporen inmiddels verdiend hebben binnen het HR-vakgebied proberen we de waarheid achter samenwerken binnen HR te achterhalen.
In zwaar weer kijken organisaties altijd kritisch naar hun kosten. Snijden in de ondersteunende functies is traditiegetrouw de eerste reflex. Zo ook bij de Dienst Justitiële Inrichtingen. Ted Quispel, directeur SSC DJI P&O; Diensten, over de reorganisatie die hij binnen de P&O-kolom; heeft doorgevoerd om een efficiëntere en betere dienstverlening aan de ‘klantorganisatie’ te realiseren.
Is er een link tussen integriteit en effectief leiderschap? Om deze vraag te beantwoorden, onderwierpen professor Robert Hooijberg en Research Associate Nancy Lane van IMD, Business School te Lausanne in Zwitserland 175 overheidsmanagers aan een onderzoek. Het resultaat van hun studie is ontnuchterend.
Voor organisaties heeft een strategische koerswijziging aanzienlijke gevolgen voor het personeelsbeleid en de rol van HR als business partner. Zo vergt de economische recessie van veel bedrijven grote wendbaarheid en creativiteit. Hoe stoom je daar je medewerkers voor klaar?
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling