Organisaties zijn steeds meer tijd kwijt aan het afhandelen van loonbeslagen of verzoeken om salarisvoorschotten. Dat blijkt uit een peiling door het Nibud en salarisverwerker ADP onder HR- en organisatieprofessionals.
Agressie op de werkvloer komt vaker voor dan voorheen, denkt 62 procent van de werknemers die meededen aan een enquête van Abvakabo FNV.
Nederlandse werknemers schenken relatief weinig aandacht aan conflicten op de werkvloer. Werknemers en leidinggevenden steken minder dan één uur per week in het hanteren van conflicten. Internationaal is dit gemiddeld 2,1 uur per week. Bij conflicten raken de Nederlanders niet zo snel van slag. Zo blijkt uit onderzoek van HR adviesbureau OPP.
In een arbeidsovereenkomst spreken werkgever en werknemer af dat voor beiden een opzegtermijn van drie maanden geldt. De werkgever zegt drie maanden van tevoren de arbeidsovereenkomst op. Is dit een geldige opzegging?
Veertigduizend uitzendkrachten zijn de afgelopen drie maanden overbodig geworden, schat FNV Bondgenoten.
Ook oproepkrachten hebben recht op salaris als ze ziek zijn. Dat bevestigde de kantonrechter in Zaandam in februari.
In tijden van crisis neemt de behoefte aan leiders met visie toe. Een goede manager is niet vanzelfsprekend zo’n leider, beweert ManagementTeam.nl op basis van gesprekken met experts.
Talentmanagementprogramma’s werken in het voordeel van mannen omdat ze een afspiegeling vormen van de samenstelling en voorkeuren van directies, die meestal mannelijk zijn. Dat beweert adviesbureau Catalyst, dat zich inzet om de arbeidsmogelijkheden van vrouwen te verbeteren.
Werkgevers en werknemers zijn tevreden over poortwachterscentra, de regionale netwerken waar werkgevers personeel bij elkaar herplaatsen. Dat blijkt uit onderzoek van TNO
Directies beslissen tijdens de recessie doorgaans zonder inspraak van Human Resources over het aannemen en ontslaan van personeel. Dat blijkt uit onderzoek van de SHL Group.